Сейсмолог розповів про ймовірність землетрусів в Україні

Сейсмолог розповів про ймовірність землетрусів в Україні

Землетрус у Туреччині / фото: DW

Україна перебуває в тому ж сейсмоактивному поясі, що й Туреччина, тому ймовірність підземних поштовхів у нашій країні теж існує. Однак, сейсмоактивність є нерівномірною – під найбільшою загрозою перебуває Крим, Прикарпаття й Закарпаття.

Про це розповів в ефірі телемарафону сейсмолог Національної академії наук України Олександр Кендзера.

Науковець зазначив, що Україна розташована на одному з сейсмоактивних поясів – саме в них найчастіше трапляються землетруси. Підземні поштовхи при цьому будуть відчутні на всій території України, але під найбільшою загрозою перебуває Одеська область, де можуть статися землетруси силою 8 балів за шкалою Ріхтера.

“Найсильніші будуть у тих районах, що перебувають найближче до епіцентру – це південний захід Одеської області. Можливі землетруси інтенсивністю 8 балів”, – зазначив Кендзера і додав, що раніше землетруси вже фіксували в Криму, Закарпатті та Прикарпатті.

Незважаючи на те, що найближча до України зона враження знаходиться на території Румунії, землетруси здатні генерувати такі сильні поштовхи, що вони відчуваються на всій території України й навіть у Москві та Санкт-Петербурзі, наголосив сейсмолог.

На думку вченого, рано чи пізно землетруси можуть статися і в Україні, тому що ми перебуваємо в тому ж сейсмоактивному поясі, що і Туреччина, на території якої періодично відбуваються підземні поштовхи різної потужності. Попередити цю природну стихію неможливо, як і зупинити рух тектонічних плит, вважає український учений.

“Пояс утворився внаслідок того, що євразійська плита тисне на арабську плиту, африканську плиту та інші плити, які утворилися між ними. Очевидно, що ці плити також зупинити не можна. Раніше чи пізніше там теж будуть землетруси”, – пояснив Кендзера.

Нагадаємо, 6 лютого на південному сході Туреччини сталися два землетруси силою понад 7 балів. За останніми даними внаслідок завалів будівель, спричинених землетрусами, в Туреччині загинули 31643 людини, в Сирії – 5814 осіб. Таким чином, жертвами стихії в обох країнах стали вже понад 37 тисяч осіб. Рятувальні роботи, за даними ООН, добігають кінця.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.