Сейсмолог пояснив дивні звуки в небі Одеси

Сейсмолог пояснив дивні звуки в небі Одеси

Одеса / фото: pixabay.com

Буквально днями одесити чули надзвичайно дивні звуки в небі. Вони не були схожі на ракети, що летять, або іранські дрони. Жителі міста розповідають, що звуки були схожі на скрегіт металу. Це багатьох стурбувало. Сейсмолог вже пояснив, що почули люди, і з чим це пов’язано.

Про це повідомляє 24 Канал.

26 березня жителі Одеси чули звуки незрозумілого походження. У небі не було авіації, а місто не атакували ракети. Тому багато хто схвилювався. Зі слів людей звуки були дуже гучними. Люди в різних частинах міста знімали відео, на яких їх чітко чути. Що це, поки так ніхто серед місцевих не знає. Ясність вніс сейсмолог. Він пояснив, чим були спровоковані дивні звуки, які поставили місто на вуха. 

Директор Інституту геофізики НАН Олександр Кендзера каже, що основна теорія, яка у вчених є сьогодні, пов’язана з процесами, що відбуваються в надрах Землі. Можливо, городяни чули скрегіт літосферних плит. У цьому випадку встановити причину сейсмічної напруги дуже складно. Такі звуки можуть бути попередниками майбутнього землетрусу, але передбачити, коли воно станеться, звичайній людині просто неможливо.

Олександр Кендзера розповів, що рух тектонічних плит для людини відбувається непомітно. Вони зміщуються буквально на кілька мм на рік. Наслідки цієї активності люди відчувають тільки тоді, коли плити стикаються. Тоді й відбуваються землетруси, цунамі. Останні масштабні катаклізми нещодавно відбулися в Туреччині. Також серія поштовхів пройшла і в інших країнах. Вчені фіксують активність плит і поки не бачать явних ознак землетрусу.

Таким чином люди чули просто, як “звучала” Земля. Явище абсолютно природне і незвичайне, навіть рідкісне для людей.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.