Що відомо про знищений у Білорусі літак А-50

Що відомо про знищений у Білорусі літак А-50

Літак А-50 / фото: dialog.ua

На аеродромі під Мінськом вранці 26 лютого пролунали два вибухи, в результаті яких зазнало пошкодження російське військово-транспортне судно А-50. Цей літак активно залучали у російсько-українській війні.

Про це повідомляють Новини Планети із посиланням на BYPOL.

Як зазначається у повідомленні, на білоруському військовому аеродромі “Мачулищи” було здійснено підрив російського військового літака ДРЛО А-50 (прим. ред. – літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50). Це сталося у неділю, 26 лютого.

За інформацією, отриманою від учасників плану “Перамога”, додатково стало відомо, що внаслідок 2-х вибухів постраждали передня та центральна частини літака, пошкоджена авіоніка та радіолокаційна антена.

“Ушкодження серйозні, літак точно вже нікуди не полетить”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що судно прилетіло до Білорусі 3 січня 2023 року і до цього часу він встиг здійснити 12 вильотів. Росія мала всього 9 таких літаків, проте модернізованих було лише 6. Одне таке повітряне судно обслуговують 19 людей, зазначається у телеграмі.

Знищений літак А-50 за приблизними підрахунками коштує 330 мільйонів доларів. Це повітряне судно тривалий час активно залучали у російсько-українській війні.

Як зазначає моніторингова група “Беларускі Гаюн”, силовики РБ виявили сумку з пультами управління безпілотниками, за допомогою яких було завдано удару по літаку країни-агресора. Самі ж організатори атаки, за словами лідера опозиційного руху BYPOL Олександра Азарова, успішно втекли і вже перебувають у безпеці. Вони виїхали за кордон.

Щоб контролювати повітряний простір використовували 9 літаків А-50 та А-50У. Ці літаки здійснюють польоти в повітряному просторі Курської, Воронезької областей Росії, над тимчасово окупованим Кримом та над Чорним морем. За допомогою цих літаків ворог має змогу контролювати всю лівобережну частину України та весь причорноморський регіон.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.