Що таке MIDI-клавіатура

MIDI-клавіатура — це музичний клавішний інструмент, який не має свого звучання та працює лише за допомогою підключення до комп’ютера. Належить до професійних і дуже рідко використовується початківцями музичної галузі. Частіше за все встановлюється у студіях звукозапису та на концертах, хоча профі використовують його й удома.
За виглядом клавіатура дещо схожа на синтезатор, але має інший функціонал. Це скоріше клавішний контролер, який через спеціальне програмне забезпечення допомагає записувати електронну музику різних стилів, створювати атмосферні шуми, звукові спецефекти та поєднувати в одну робочу ланку різні музичні інструменти. Особливо незамінний під час виконання складних партій на концертах, звукозапису в студіях, для саунд-дизайну.
Пристрій має велику кількість роз’ємів та регуляторів, які допомагають налаштовувати звук. На пульті звичайно знаходяться: слайдери фейдерів та резисторів, тачпеди, поворотні перемикачі гучності, колеса модуляції та велосіті тощо. Також обов’язково є вільні від налаштувань кнопки, які користувач налаштовує під себе сам. Наприклад, на них можна запрограмувати власні пресети.
Які бувають
MIDI-клавіатури розподіляють на типи за кількістю клавіш та їхньою механікою. Отже, виробники пропонують інструменти з таким розміром клавіатури:
- 73-88 клавіш. Підходить для професійного використання, має високу вагу та великі габарити. За необхідності на ній можна зіграти фортепіанну партію.
- 61. Комплектація клавіш нагадує синтезатор, але в таких пристроїв вузький діапазон. Хоча на них можна створити доволі складні композиції.
- 37-49. Аматорські моделі для простої студійної роботи.
- 25-32. Це найпростіші інструменти, що мають лише 2 октави. Їх використовують для керування спецефектами та введення даних у комп’ютер.
За механікою існують рояльні та синтезаторні MIDI-клавіатури. Перша — улюблений варіант професійних піаністів, бо вона максимально імітує молоточкову клавіатуру фортепіано. Дорогі та дуже якісні моделі.
Синтезаторна клавіатура простіша. Це пластикові клавіші без динамічних властивостей. І якщо перший варіант доволі складно знайти, то цей — найрозповсюдженіший. Синтезаторною клавіатурою комплектують навіть преміальні моделі MIDI-клавіатур. Найвідоміші виробники: Alesis, Roland, Korg та інші.
Де можна купити
Рекомендуємо купити MIDI-клавіатуру в інтернет-магазині LaNota. Це профільний магазин музичних інструментів та обладнання із найнижчими цінами в Україні. В асортименті тільки оригінальні та сертифіковані товари з гарантією від виробника.
Важливий плюс — наявність власного сервісного центру, де можна замовити гарантійне та післягарантійне обслуговування клавіатури та іншого музичного обладнання. Спеціалісти спроможні відремонтувати навіть складні несправності.
Компанія пропонує швидку та зручні доставку, як адресну, так і до відділення Нової Пошти та декілька варіантів оплати. Зокрема, можлива післяплата.
Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.