Що робити при радіаційній аварії – інструкція МОЗ

Що робити при радіаційній аварії – інструкція МОЗ

Що робити при радіаційній аварії / фото: freepik.com

Російська Федерація не збирається дотримуватись жодних законів і правил ведення війни, тому абсолютно кожен українець повинен знати про те, як правильно поводитися, якщо трапиться радіаційна аварія.

Про це повідомляє МОЗ.

Міністерство охорони здоров’я звернуло увагу на те, що всі ядерно-стратегічні об’єкти будують так, щоб вони могли без проблем витримати серйозні пошкодження. Додатково у кожному регіоні відстежується радіаційний фон. На сьогоднішній день жодних відхилень від норми не було встановлено. Водночас, окупанти продовжують обстрілювати Запорізьку АЕС, тому ризик катастрофи не виключений.

«Якщо раптом сталася радіаційна аварія, необхідно негайно увійти до приміщення або просто не виходити на вулицю. Ця дія є найбільш безпечною», – зазначають у МОЗ.

Найкраще сховатися в підвалі або в середині будівлі. Звернути увагу варто на те, що радіоактивний матеріал може осідати на зовнішній стороні будинків, тому потрібно як найдалі триматися від даху та стін. Тварини також мають бути поруч. Бажано, щоб у приміщенні було якнайменше вікон та дверей. При цьому всі отвори мають бути закритими будь-якими підручними засобами. Закрити потрібно систему вентиляції.

Обов’язково потрібно стежити за вказівками від поліції, місцевої влади та ДСНС. Цим вказівкам слід негайно слідувати. Якщо людина знаходилася під час аварії на вулиці, обов’язково потрібно зняти одяг, на якому знаходиться небезпечний матеріал та помістити його у герметичний контейнер. Якщо є можливість, варто прийняти душ. На крайній випадок можна скористатися вологими серветками. Потім потрібно одягти чистий одяг. Такі самі дії варто допомогти виконати всім, хто знаходиться поряд.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.