Що робити при підвищеній температурі тіла

Що робити при підвищеній температурі тіла

Що робити, якщо піднялася температура тіла / фото: freepik.com

На температуру тіла можуть впливати різні фактори: стать людини, вік і навіть час доби. Люди похилого віку, як правило, мають нижчу температуру. У жінок в період овуляції температура починає підвищуватися. Нормальними показниками вважаються 36,5-37,2 градуса за Цельсієм. Якщо ж результат вимірювання є більшим, то людина стикається з виникненням сильної втоми, млявості, ознобу. Саме так організм починає реагувати на інфекцію.

Про це повідомляє Mayo Clinic.

Є кілька правил щодо того, як безпечно та правильно збити високу температуру. Якщо показник перевищив позначку в 38,3 градуса за Цельсієм, то в обов’язковому порядку потрібно прийняти жарознижувальне. Це може бути парацетамол, напроксен або ібупрофен. Можна скористатися аспірином, але за умови, що людина не має жодних проблем зі згортанням крові, і не стикалася раніше з кровотечами в ШКТ.

Ні в якому разі не можна давати аспірин дітям, адже це може стати причиною розвитку синдрому Рея. Стан печінкової недостатності та енцефалопатії зустрічається вкрай рідко, але при цьому становить величезну небезпеку. Обов’язково потрібно читати уважно інструкції до ліків та слідувати зазначеним дозуванням.

Медики відзначають, що висока температура грає дуже важливу роль у боротьбі з інфекційним захворюванням. Починають швидко посилюватися імунні реакції, організм отримує можливість знищувати небезпечні мікроорганізми. Тому краще не збивати температуру до тих пір, поки вона не приносить занадто великого дискомфорту. Звертати увагу потрібно на самопочуття, якщо дуже погано, то краще не чекати показника 38,3, а відразу ж збити жар.

Для того, щоб полегшити стан, необхідно більше відпочивати та пити багато рідини. Також бажано полежати у теплій ванні, якщо морозить, то обов’язково вкритись максимально легкою ковдрою.

У тому випадку, коли присутній дуже сильний головний біль, судоми, сплутаність свідомості, блювота, стрімко збільшується висип по всьому тілу, то необхідно негайно звернутися за допомогою до медиків. Відвідати лікаря можна і тоді, коли температура тримається на позначці 38 градусів більше, ніж три дні.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.