Що потрібно знати про рак шлунка?

Що потрібно знати про рак шлунка?

Згідно із даними, отриманими 2 роки назад  у ВООЗ, від раку шлунку помер понад 769 тисяч людей у світі. Це дуже поширена форма онкології (6-те місце по частоті у світі).Захворювання тяжке та агресивне, але лікується. Перш ніж ставити питання, чи можна вилікувати рак шлунка, поговоримо про ключові моменти. Часто найбільшої шкоди отримує людина від незнання: що робити та як вчиняти і через втрачений час. Якщо відсутність знать ще можна компенсувати, завдяки платформі “Бути поруч”, то згаяний час ніхто не поверне. 

На сайті “Бути поруч” багато корисної інформації. Її розповідають досвідчені лікарі, але простою мовою, щоб простій людині було зрозуміло:

  • Яких правил потрібно дотримуватися при діагнозі рак шлунково-кишкового тракту?
  • Яка ймовірність рецидиву?
  • Що потрібно знати про резекцію?
  • Що таке рак шлунку? Як він виникає?

Відповіді на ці та багато інших питань дає Кондрацький  Юрій Михайлович — завідувач відділення пухлин стравоходу і шлунку Національного інституту Раку. Він вже більше четверті століття працює у цьому напрямку. такі фахівці дійсно, як то кажуть на вагу золота! Особливо зараз, коли через війну та стрес-фактори кількість онкохворих зросла в арифметичній прогресії в Україні. 

Юрій Михайлович дає корисні поради, тим у кого рак і тим, хто поруч з хворою людиною, про роль харчування та про лікування тощо. Інформація з сайту — це дослідження, досвід провідних онкологів та наукова література. Тут не має міфів та казок про хворобу, лише чесна, актуальна та правдива інформація. Тому сайт буде корисним для багатьох людей.

Чи можна вилікувати рак шлунку

Досвід на медичні дослідження вказують на те, що велику роль у лікуванні відіграє саме діагностика. Чим раніше людина звернеться до лікаря, тим краще. Наприклад, якщо пухлин була виявлена на першій стадії раку, то за статистикою 92% хворих одужують та повертаються до звичного життя. (інформація з офіційного сайту ВОЗ).

Якщо виявити онкологію на 2 стадії, смертність у порівнянні с 1 стадією буде вищою на 30%. Але ніхто не може точно знати та давати прогнози з приводу того, як пацієнт перенесе операцію, хіміотерапію, променеву терапію та інші процедури. Дуже багато у лікуванні залежить від ресурсів організму, від підтримки рідні.

На появу раку впливають різні фактори: генетика, шкідливі звички, низька якість надання медичних послуг і тд. Українці так взагалі не звикли хворіти, проходити своєчасне медичне обстеження, тому останнього нехтують візитом до лікаря. Це найбільша біда, адже саме вчасна діагностика є гарантом одужання при онкології.

Перелік використаної літератури:

  1. http://www.cancerhelp.org.uk/help/default.asp?page=3897
  2. Parkin DM, Bray F, Ferlay J, Pisani P. Global cancer statistics, 2002. CA Cancer J Clin 2005
  3. Cancer. World Health Organization 
Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.