Що краще проти COVID-19: імунітет після хвороби чи після вакцинації

Що краще проти COVID-19: імунітет після хвороби чи після вакцинації

Коронавiрус / фото: pixabay.com

Питання вакцинації останні десятиліття є дуже гострою темою для обговорень в Україні. Люди відмовляються від щеплень з багатьох причин: не довіряють виробникам, вважають імунітет після перенесення хвороби кращий, вірять в конспірологію та ін. Після пандемії коронавірусу частина з тих, хто відносив себе до антиваксерів, змінили думку. Але що захищає краще: вакцина або природний імунітет?

Про це повідомляє American Journal of Public Health.

Щоб порівняти ефективність імунітетів (якщо можна так говорити), вчені взяли з бази даних США інформацію про 267 847 вакцинованих від коронавірусу громадян і стільки ж про людей, які перехворіли на вірус. Дослідники порівнювали їх вік, стать, етнічні особливості та їхній досвід боротьби з COVID-19.

Порівняння даних показало, що набутий імунітет після хвороби краще захищав від повторного зараження. Вакцина теж показала хороші результати, але не настільки. Серед вакцинованих американців протягом 6 місяців після щеплення 6,7% людей захворіли повторно. Серед перехворілих цей показник дорівнює всього 2,9%.

Але такі результати абсолютно не означають, що краще перехворіти, ніж вколоти собі вакцину. У приклад вчені наводять такі дані:

  • Смертність серед щеплених і потім госпіталізованих з коронавірусом склала 1,2%.
  • Смертність серед повторно хворих і госпіталізованих становить 1,9%.

Також експерти виявили цікавий факт. Виявилося, що найчастіше повторно хворіють діти. Серед тих дітей, які перенесли небезпечну хворобу, протягом 6 місяців повторно заразилися 5,2%, а серед вакцинованих 8,1%. Смертність серед дітей нижча, ніж серед дорослих. Тому вчені наполягають на тому, що доросле населення планети має щеплюватись.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.