Що буде з організмом, якщо відмовитись від кави на місяць

Що буде з організмом, якщо відмовитись від кави на місяць

Що буде якщо відмовитись від кави на місяць / фото: freepik.com

Найпоширеніша у світі психоактивна речовина — це кофеїн. І найбільше людей починають від нього залежати вже після першої чашки кави. Через якийсь час людина не уявляє своє життя без цього напою і зовсім не замислюється, що буде, якщо перестати його пити. Але ж для організму будуть як плюси, так і мінуси.

Про це повідомляє EatThis.

Якщо людина вирішить різко кинути пити каву після тривалого вживання напою, можуть проявитися симптоми абстиненції, або як кажуть в народі «ломка» або «синдром відміни». На щастя триває він недовго, всього 1-2 доби. В цей час людина дратівлива, може почати боліти голова. А ось що буде далі?

Якщо протриматися перші 48 годин без кави, то далі буде легше відмовитися від напою. Сидром скасування пройде і настане низка переваг:

  1. Протягом двох тижнів сон покращитися. Людина почне легко засинати й буде прокидатися бадьорим.
  2. Пройде тривожність.
  3. Зуби почнуть біліти.
  4. Покращиться приплив крові до головного мозку.

На цьому приємності не закінчуються. Кофеїн зневоднює організм. Якщо від нього відмовитися, шкіра стане більш свіжою, доглянутою, зникнуть дрібні зморшки. Причина цього — відновлення водного балансу організму.

Також покращиться апетит. Можна нормалізувати харчування. Адже людина так часто відмовляється від повноцінного прийому їжі через брак часу і майже завжди погоджується на чашечку кави. Якщо після напою, що бадьорить починаються трястися руки, з’являється тахікардія, то відмова від нього вирішить цю проблему.

Щоб відчути всі ці плюси, необхідно, як мінімум не пити каву 1 місяць. Між іншим, лікарі кажуть, що такі паузи в цілому корисні для організму, адже контролювати свої залежності краще, ніж йти у них на поводі.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.