Що буде з організмом, якщо різко відмовитись від чаю

Що буде з організмом, якщо різко відмовитись від чаю

Що буде, якщо відмовитися від чаю / фото pixabay.com

Як вплине на організм відмова від чаю? Люди у світі залежні від цього напою не менше, ніж від кави. Але про каву постійно пишуть, проводять дослідження. Вчені розповіли, що наслідки будуть як позитивні, так і не дуже.

Про це повідомляють Новини Планети.

Припустимо, що людина різко відмовилась від чаю, хоча раніше пила його щодня по кілька чашок. Чи буде вона відчувати дискомфорт, чи помітить зміни?

У чаї є природні барвники, які осідають на зубній емалі, заповнюють борозни. Відмовившись від цього напою протягом 1-2 тижнів зуби стануть білішими на пару тонів. Таке ж відбувається, коли людина відмовляється від сигарет або кави.

Людина почне відчувати втому. Легке відчуття нездужання буде переслідувати недовго. Чай відомий своїми тонізуючими властивостями. Це природний енергетик, він тонізує, освіжає і бадьорить. Тому, якщо виключити його з раціону, перший час буде важко.

Може погіршитися концентрація і виникнуть проблеми з пам’яттю, але це швидко пройде! Потрібно пам’ятати, що організм звикає до чаю, а в ньому є кофеїн. Тому після відмови від нього перші дні відбуватиметься адаптація, а потім людина навчиться знову жити без кофеїну.

Висока ймовірність того, що людина схудне. Чай багато людей п’ють з цукром і солодощами. Тому відмова від цього напою — це ще й відмова від зайвих калорій. На жаль, є і неприємні наслідки. Організм почне швидше старіти. У цьому напої міститься велика кількість антиоксидантів. Вони уповільнюють процеси старіння.

А ще можуть виникнути проблеми зі сном. У напої є натуральні релаксанти, і їх зникнення з раціону призведе до підвищеного рівня тривоги, втоми та погіршення сну. Цей ефект можна виправити, якщо почати пити трав’яні чаї: альпійський луг, ромашка і м’ята допоможуть міцно засинати.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.