Що буде з організмом, якщо перестати їсти м’ясо

Що буде з організмом, якщо перестати їсти м’ясо

Що буде, якщо перестати їсти м’ясо / фото: freepik.com

Відмова від м’яса — наскільки це небезпечно для організму? Стародавня людина, наприклад, спочатку не була м’ясоїдом, вона жувала траву, плоди з дерев, і перш ніж почав їсти м’ясо, пройшло багато часу. І ось зараз люди знову почали переходити на вегетаріанство, веганство, пескітаріанство. Шкідливо це чи ні, розповіли вчені.

Про це повідомляє Real Simple.

Вчені кажуть, що не можна на 100% стверджувати, що білки тваринного походження корисні або шкідливі. Все на багато складніше, і вимагає більш серйозного підходу.

Відмовившись від м’яса, людина втрачає необхідні для організму вітаміни групи В, залізо і цинк, а також необхідний для будови клітин білок. Але при цьому заповнити дефіцит можна, доповнивши раціон іншими продуктами рослинного походження, а також комплексом вітамінів.

З білкової їжі ми отримуємо необхідні амінокислоти (їх 9). Це ті амінокислоти, які людський організм сам не виробляє, їх можна отримати тільки ззовні.

А повноцінні білки є не лише у м’ясі, їх багато в молочних продуктах, сої та ін. Справа в тому, що м’ясо – найдоступніший продукт. Від нього можна відмовитися, тільки якщо повноцінно змінити раціон. Є один нюанс, таке харчування вийде на багато дорожче.

У відмові від м’ясних продуктів є і свої переваги. Таким чином знижується кількість насичених жирів, холестерину і натрію, що надходять в організм, тобто небезпечних сполук, які можуть шкодити здоров’ю.

Вегетаріанці споживають більше клітковини і отримують більше антиоксидантів, фітонутрієнтів, які необхідні для міцного здоров’я. Є дослідження, які доводять, що відмова від їжі тваринного походження збільшує тривалість життя.

Тільки ставитись до харчування необхідно серйозно. Самостійно і різко припиняти прийом м’яса, яєць, молочних продуктів не потрібно. Для цього краще спочатку порадитися з дієтологами та експертами з харчування.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.