Що буде з організмом, якщо не спати кілька днів

Що буде з організмом, якщо не спати кілька днів

Недосипання / фото: freepik.com

Для нормальної роботи всього організму необхідний повноцінний сон. Ніякі енергетики і методики “морських котиків”, про які пишуть в Інтернеті, не допоможуть відновити запаси сил і енергії, це науково доведено. Відсутність сну може привести до різних наслідків, в рідкісних випадках людина може навіть померти.

Про це повідомляє healthline.

Простий приклад того, що робить з людиною відсутність нормального сну, показаний у фільмі “машиніст” з Крістіаном Бейлом. Актор заради ролі екстремально схуд, і виглядає там моторошно. Лікарі кажуть, що через недосипання люди частіше травмуються на роботі, а за кермом потрапляють в аварії.

І, якщо 1 ніч без сну — це ще допустимий сценарій життя, за умови, що потім людина повноцінно відпочине, то більший час в режимі нон-стоп призведе до жахливих наслідків. Ось тільки деякі проблеми, які проявляються в результаті 1 безсонної ночі:

  • сонливість протягом дня;
  • запальність і примхливість;
  • тремтіння в руках;
  • проблеми зі слухом;
  • погана концентрація.

Якщо людина проживе без сну 1,5 дня, то в її організмі буде вироблятися у величезній кількості гормон стресу — кортизол. Він стане причиною гормонального дисбалансу, через що з’являться проблеми з апетитом, може піднятися температура тіла. Також людина почне відчувати когнітивні труднощі, не зможе адекватно приймати рішення. На додаток до цього з’явиться сильна втома, можливі порушення мови.

Після 48 годин без сну людина навіть може почати сходити з розуму і перестане нормально сприймати реальність. Організм зануритися в стан мікросна (короткочасна втрата свідомості). Крім цього дасть збій імунна система. Тому підвищиться ризик захворіти навіть звичайною застудою.

Якщо людина не буде спати протягом 72 годин, то вона навряд чи зможе займатися навіть звичайними справами. Вона на 100% втратить працездатність і почне бачити галюцинації. Якщо при такому режимі є хвороби серця, висока ймовірність смерті.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.