Що буде, якщо Земля почне обертатись в інший бік

Що буде, якщо Земля почне обертатись в інший бік

Земля / фото: pixabay.com

Якби Земля почала обертатися у зворотному напрямку, то це призвело б до серйозних змін у кліматі, географічних і геологічних умовах на планеті. Наприклад, напрямок вітрів, океанських течій і циркуляції атмосфери зміниться, що може призвести до появи нових кліматичних зон і руйнування старих. Учені змоделювали таку ситуацію і розповіли про можливі наслідки.

Про це повідомляє IFLScience.

Зміна напрямку обертання Землі може спричинити сильні землетруси та вулканічні виверження через зміну розподілу маси планети. Однак ступінь і масштаб цих змін складно передбачити й залежать від багатьох факторів.

Ми знаємо, що Сонце сходить на Сході, а сідає на Заході, без проблем визначаємо, де Північ і Південь. Це звичне життя комфортне і зручне. Учені вирішили змоделювати ситуацію, коли планета почала б обертатися не як завжди, навколо своєї осі, а в протилежний бік. Виявилося, що для людства такий хід подій може виявитися згубним.

По-перше, обертання впливає на переміщення вітрів на планеті. Тобто зміняться пасати та мусони, і це запустить ланцюгову реакцію, яка забере мільйони, а може й мільярди життів. 

Річ у тім, що біорізноманіття на пряму залежить від руху повітряних мас. Якщо вони змінять свій напрямок, вимре фауна і флора в басейні Амазонки, постраждає мальовнича Африка. 

По-друге, морські течії теж зміняться. Той порядок, що є зараз, зміниться, а разом із ним і клімат. Де було тепло – похолоднішає і навпаки. 

Не можна стверджувати, що наявність зворотного обертання у планети є неможливою. Наприклад, Уран, на думку вчених, після зіткнення з іншим небесним тілом, тепер обертається майже лежачи на боці навколо своєї осі.

Таким чином, під час обертання Урана навколо Сонця, одна з його півкуль постійно обернена до Сонця протягом пів року. Але один рік на цій планеті дорівнює 84 рокам на Землі.

Дещо повільніше обертається Венера, де день триває цілих 243 земні дні. Однак, найнезвичайніше – Венера обертається на захід, а не на схід, через що Сонце з’являється на заході та заходить на сході.

Саме тому можливо, що в іншому паралельному Всесвіті існує така сама Земля, яка обертається у зворотному напрямку. Її Сахара може не бути пустельною, а прикрашена вічнозеленими лісами, в той час, як пустелі будуть розташовані в таких регіонах, де зазвичай знаходяться густонаселені землі нашого світу.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.