Як правильно вибрати матеріал для виготовлення вишиванки

Як правильно вибрати матеріал для виготовлення вишиванки

Якщо потрібно придбати вишиванку, або ж на додаток до неї необхідна захисна маска з вишивкою, то обов'язково стає проблема вибору тканини. Сьогодні вони представлені у великому асортименті, але існують і популярні матеріали, яким найчастіше віддається перевага

Поплін

Це недорога вишиванка на хлопчика або на дівчинку. Вироби підходять для батьків, які не хочуть переплачувати за льняний матеріал. Коли то поплін робили тільки з натурального шовку, але зараз виробники нерідко застосовують бавовна та синтетичні волокна.

Майже всі чоловічі сорочки зроблені з попліну. Серед основних переваг цього матеріалу потрібно виділити те, що він:

• майже не мнеться;

• відмінно зберігає форму та тепло;

• може пропускати повітря;

• приємний на дотик;

• вбирає воду.

З попліну робляться не тільки вишиванки, а й постільна білизна, скатертини, серветки.

Шифон

Це один з найпоширеніших матеріалів, який застосовується для виготовлення вишиванок. Це досить тонка тканина з щільно скручених шовкових або бавовняних ниток, внаслідок цього домагаються його прозорості.

З урахуванням виробника шифон робиться з повністю природних волокон, або має в складі поліаміди. Шифонові сорочки – це чудовий одяг для літа. Ці сорочки легкі й витончені. Між іншим, вишивати на шифоні досить складно, оскільки матеріал дуже тонкий.

Габардин

Тканину виготовляють з овечої вовни. Під час виробництва габардину використовується спеціальний спосіб плетіння – складна саржа, внаслідок цього на поверхні з'являються яскраво виражені невеликі рубці.

Між іншим, матеріал в 1878 створив Томас Бербери, засновник популярної компанії Burberry. Він використовувався для виготовлення суконь, а надалі вишиванок для дітей. Сорочки з габардину дешевше ніж з льону, тому якщо потрібно придбати недорогу вишиванку, можна сміливо вибирати ці моделі.

Льон

Найдорожчий матеріал для виготовлення вишиванок. У стародавні часи люди не знали про габардин, шифон, поплін – усі предмети виготовлялися з льону. Зараз є багато його видів, котрі відрізняються методом виготовлення, своїм виглядом, функціональними характеристиками та вартістю.

Так, домотканий льон робиться не на автоматизованих підприємствах, а вручну, в основному на Західній Україні. На матеріалі добре помітні переплетення волокон різних кольорів. Зараз чисте домоткане полотно можна побачити не часто, як правило, льон змішується з лавсаном. Це допомагає зробити тканину білого кольору, а також домотканий льон важко розгладити, але упереміш з лавсаном ця проблема відразу вирішується.

Також досить популярний марлевий льон, що виготовляється з шовкових та льняних волокон. Це тонкий, трохи прозорий матеріал, що використовується в основному для виготовлення блузок та спідниць. За своїми характеристиками дуже схожий на батист.

Розвиток технічного прогресу привив до того, що полотно з льону, яке робилося раніше тільки в домашніх умовах, зараз почали виготовляти на заводах. Ці вироби приємні на дотик, а також за своїм виглядом відрізняються від старшого побратима. В основному в процесі виробництва полотна застосовуються синтетичні матеріали, що значно здешевлює одяг.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.