Група 35 – волонтерська ініціатива, що забезпечує спорядженням захисників України

Група 35 – волонтерська ініціатива, що забезпечує спорядженням захисників України

Група 35 – це волонтерська ініціатива, сформована в перші дні повномасштабного вторгнення російських загарбницьких військ на територію України. Учасники групи – представники Бізнес-школи Українського Католицького Університету, ГО Greencubator, InSpirito, а також львівські IT-підприємці та викладачі Українського католицького університету.

Діяльність ініціативи почалася з оперативної допомоги спорядженням для кількох знайомих підрозділів Територіальної оборони, які опинились на передовій. Після чого стало зрозуміло, що потреба в спорядженні дуже велика, адже з перших днів до лав ЗСУ та ТРО України вступило багато захисників, і забезпечити навіть базовим спорядженням їх усіх неможливо. Саме тоді волонтери Групи 35 вирішили об’єднати зусилля та системно підтримувати українських військових.

Початково діяльність Групи 35 була зосереджена саме на забезпеченні базовим спорядженням сил ТРО на Київщині, Харківщині, Миколаївщині та інших областях. Це дуже важливо, адже багато захисників саме сил ТРО опинилися в зоні безпосередніх бойових дій, не будучи професійними військовими та не маючи належного спорядження та технічного обладнання. У таких умовах спорядження надає не лише практичний захист, але й додає впевненості та віри у свої сили.

Діяльність Групи 35 швидко набрала обертів і волонтери почали отримувати десятки запитів щодня. Кількість запитів стала в рази перевищувати фінансові та фізичні можливості команди, тому було прийнято рішення тимчасово призупинити прийом нових заявок. Наразі Група 35 сфокусувала зусилля на системній підтримці ряду підрозділів ЗСУ на передовій. Команда тримає контакт безпосередньо з  командирами підрозділів, тому напевно знає яке саме спорядження і в якій кількості потрібно, і передає його безпосередньо на передову.

Українській армії вдалося відбили всі атаки противника на найгарячіших напрямках. Наші захисники продовжують впевнено давати відсіч ворогу, однак потреба в спорядженні та різній техніці залишається колосальною. Тож тепер, завдяки підтримці благодійників, волонтери Групи 35 передають не лише бронежилети, наколінники та різні підсумки, але й тепловізори, коптери, рації, біноклі, автівки – все, що допомагає нашим захисникам перемагати. Ви також можете допомогти захисникам України, передавши необхідне спорядження або зробивши благодійний внесок на сайті Групи 35: https://group35.org.

На сьогодні Група 35 закупила та передала спорядження на понад 1 мільйон доларів США. Про свою діяльність волонтери активно та прозоро розказують в соцмережах та на сайті. Тож ви можете переконатись в ефективності їх роботи.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.