Розвінчаний поширений міф про алкоголь

Розвінчаний поширений міф про алкоголь

Розвінчаний поширений міф про алкоголь / фото: pixabay.com

Вчені, які працюють у Массачусетській лікарні загального профілю, а також з Гарвардського університету встановили, що теорія про те, що в невеликій кількості алкоголь може нормалізувати роботу серцевого м’яза, насправді не має прямих доказів.

Про це повідомляє SciTechDaily.

Вчені зазначили, що користь від алкоголю, швидше за все, має пряме відношення до якихось інших факторів способу життя тієї людини, яка на тиждень вживає невелику або середню кількість спиртних напоїв. У ході проведеного дослідження фахівці вивчили як генетичні, так і медичні дані 370 тисяч людей. Вся інформація зберігається у найбільшому сховищі – Британському біобанку. Середній вік учасників дослідження становив 57 років. За тиждень вони випивали приблизно 9,2 порції спиртних напоїв. Варто зазначити, що в дослідженні не було інформації щодо того, який вид алкоголю приймався людьми і яким був розмір однієї порції.

Раніше експерти говорили, що ті, хто п’є трохи спиртного на тиждень, ризик розвитку патологій серця набагато нижчий, ніж у тих, хто зовсім не п’є. У той же час, найчастіше з проблемами стикаються ті, хто п’є дуже багато. У свою чергу, нове дослідження продемонструвало те, що отримані результати можуть бути пов’язані з якимись іншими факторами людської життєдіяльності. Наприклад, людина може пити трохи і при цьому вести здоровий спосіб життя, не курити, стежити за раціоном та мати регулярні фізичні навантаження. Крішна Арагам зазначив, що це дозволяє спростувати всі теорії, які говорять про користь алкоголю для роботи серцевого м’яза.

Додатково було вивчено генетичні дані учасників дослідження. Вони хотіли встановити чи є якийсь взаємозв’язок між хворобами серця та схильністю до алкоголізму. Результати продемонстрували, що люди, які мають генетичний варіант, що передбачає вживання алкоголю у великій кількості, насправді пили набагато більше за інших і при цьому частіше хворіли на гіпертонію, а також на ішемічну хворобу. Нове дослідження дозволило зробити висновки, що чим більше порцій алкогольних напоїв на тиждень вживає людина, тим гірше працюватиме її серце.

Раніше ми писали, що дієтологи назвали продукти, які змушують виглядати старшими. Дієтологи розповіли, які саме продукти здатні спровокувати передчасне старіння. Якщо вони регулярно будуть присутні в раціоні, то дуже скоро людина виглядатиме мінімум років на десять старше.

А також, що у британки почалася алергія на власну дитину. Фіона Хукер, якій виповнилося 32 роки, під час своєї вагітності зіткнулася з дуже неприємним та рідкісним явищем – пемфігоїдом вагітних. Хвороба провокує виникнення симптомів не тільки під час виношування малюка, а й навіть через кілька місяців після пологів.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.