Розвідка оцінила роль військ Білорусі на кордоні з Україною

Розвідка оцінила роль військ Білорусі на кордоні з Україною

Солдати Білорусі / фото: 24 канал

Якийсь час Російська Федерація користувалася територією Білорусі для того, щоб здійснювати напади на Україну. На сьогоднішній день там практично немає військ РФ. Попри це українські військові все одно постійно бачать солдатів Білорусі, які прибувають до кордону між двома країнами.

Про це повідомляє  24 канал.

Білоруська армія не бере активної участі у війні РФ та України, але неодноразово територія використовувалася ворогом для того, щоб чинити наступ. Переважно саме звідти заходили війська для оточення Києва та Чернігова. Крім того, поруч із українськими кордонами Білорусь активно збирає сили, встановлює на заході країни на полігонах артилерію та ракети. 

Британська розвідка говорить про те, що через те, що поряд із кордоном знаходяться військові Білорусі, ВСУ не має жодної можливості розпочати повноцінний наступ на окупантів для того, щоб звільнити Донбас. Варто зазначити, що Генштаб ЗСУ також підтверджує інформацію щодо того, що ЗС Білорусі прикривають ділянку кордону між двома країнами. На даний момент на кордоні перебуває сім батальйонів. До 21 травня планується закінчити черговий етап перевірки бойової готовності Білорусі. Захисники України фіксують діяльність на кордоні мобільного комплексу радіомоніторингу. Він перевіряє те, наскільки якісно працюють мережі стільникового зв’язку. 

Розвідники Великої Британії зазначають, що диктатор Лукашенко прикладає максимум зусиль для того, щоб вийти з дуже делікатної ситуації, в якій він опинився. Він прекрасно усвідомлює, що зараз занадто сильно залежить від Росії, але в той же час не хоче наражати на небезпеку себе і свою країну. В даному випадку йдеться не лише про чергові санкції західних країн, а ще й про бунт своїх громадян. 

«Президент Лукашенко, швидше за все, намагається балансувати у цій ситуації. Він не свариться з Путіним, але при цьому відкрито брати участь у військовому конфлікті між РФ і Україною не хоче. Він намагається уникнути нових санкцій, помсти українського народу та повстання білоруських військових», – кажуть у розвідці Британії. 

Влада України була готова до повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Але вони не могли навіть припустити, що союзником РФ стане Білорусь, а її території будуть використовуватися як плацдарм для нападу на північному напрямку. Після того, як спробу захопити Київ було провалено, війська РФ були перекинуті на схід України. На сьогоднішній день на території Білорусі все ще перебуває авіація Росії, яка продовжує бомбардувати українські міста.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.