Розкрито таємницю одного з двох саркофагів у Нотр-Дам-де-Парі

Розкрито таємницю одного з двох саркофагів у Нотр-Дам-де-Парі

Один із саркофагів / фото: Arkeonews

У Соборі Паризької Богоматері криміналісти колись давно знайшли два саркофаги. Відомо, що у свинцевій труні спочивав канонік, який служив при Нотр-Дам-де-Парі Антуан Де ла Порт. Але хто другий? Тіло, яке було в одному з них ідентифікували, а друге назавжди залишиться загадкою.

Про це повідомляє Arkeonews.

Сам король Людовик 13 обіцяв закінчити будівництво вівтаря, але загинув, і його слово перейшло разом з троном у спадок до сина Людовика 14. Потім почалася війна за іспанську спадщину, тому грошей будувати собор не було.

Тоді Де ла Порт-один з найбагатших прелатів, пожертвував на будівництво вівтаря 10 тисяч ліврів. Ці гроші й в ті роки були величезною сумою, зараз їх еквівалент дорівнює 52 тисячам доларів або понад 83 кг срібла. Внесок дав можливість нарешті закінчити довгобуд, який тривав не одне десятиліття.

Саме його тіло лежало в одному з саркофагів. А ось друге ідентифікувати так і не вдалося. Вчені змогли тільки встановити, що тіло належить чоловікові. Він помер у віці 24-40 років. Форма тазових кісток вказує на те, що людина з дитинства їздила верхи. А ще у нього деформований череп. Швидше за все голову йому бинтували з малих років. Такий ритуал цілком міг бути даниною моді тих часів. Це явище було частим в Середньовічній Європі.

Швидше за все в останні роки життя чоловік страждав від якогось хронічного захворювання, тому втратив всі зуби. Труп бальзамували, про це свідчить розпиляний навпіл череп. Чоловік належав до місцевої знаті. Це зрозуміло потому, що саркофаг відлитий за формою тіла. Похований він був раніше Де ла Порта. Швидше за все невідомий дворянин так і залишиться непізнаним.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.