Розкрито справу 1376 року про смерть «Черного принца»

Розкрито справу 1376 року про смерть «Черного принца»

«Чорний принц» / фото: ВВС

“Чорний принц” або Едуард Уельський був дуже відомим лицарем у середньовіччі. Старший син короля Англії Едуарда III жив з 1330 по 1376 роки. Раніше вчені припускали, що він помер від дизентерії, але точна причина смерті встановлена так і не була. Але тепер вчені нарешті змогли встановити, від чого помер престолонаступник.

Про це повідомляє Daily Mail.

Довгий час історики припускали, що найімовірніше Едуард помер від дизентерії, але це не так. Лікарі з 21 інженерного полку в Йоркширі детально вивчили всі історичні свідчення про життя принца і прийшли до висновку, що він хворів на малярію.

Лицар помер незабаром після повернення з військової кампанії до Франції в далекому 1372 році. Якби у нього дійсно була дизентерія, він просто не зміг би пройти тоді медогляд і брати участь в поході.

Чорний Принц вважається найвідомішим воїном в історії Англії. На першу війну він пішов у віці 16 років. У боях проявляв себе досить жорстоко, тому отримав своє прізвисько.

Загибель Едуарда III в 1376 році і його батька всього рік по тому, стала справжньою загадкою для істориків. Тоді корону успадкував 10 річний Річард. Історики кажуть, що Чорний принц захворів і помер після битви при Нахері (Іспанія). Про це є згадка у вірші Герольда Джона Чандоса. Він був близьким другом Едуарда, а також англійським воєначальником. Тоді після битв загинуло до 80% армії від дизентерії та інших хвороб. Ось і думали, що лицар теж хворів, як і його армія.

Сучасні лікарі кажуть, що смерть від малярії більш правдоподібна. Вже перед битвою при Нахері у молодої людини була анемія, пошкоджені нирки, проблеми з печінкою, артрит та інші проблеми зі здоров’ям.

Дослідники кажуть, що в ті роки на території Європи були поширені бруцельоз і малярія. Симптоми, які були у принца більше вказували на малярію. Це повністю відповідає мінливому характеру хвороби, а також занепаду в останні дні його життя.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.