Розкрито таємницю знаменитого листа у пляшці

Розкрито таємницю знаменитого листа у пляшці

Розкрито секрет знаменитого послання у пляшці / фото: Express

На узбережжя Канади у 2017 році було викинуто пляшку, всередині якої виявили листа. Про що в ньому йшлося, стало відомо лише через 4 роки. Співробітники Університету Квебеку розкрили таємницю, яка цікавила багатьох людей. Дослідники впевнені в тому, що це справжнісінький лист, залишений пасажиркою Титаніка. Викинула вона його в океан за добу до того, як сталася катастрофа. Водночас, чергове дослідження продемонструвало, що насправді записка може бути зовсім не тим, про що говорять експерти.

Про це повідомляє Express.

Лист, оприлюднений у 2021 році, був написаний 13 квітня 1912 маленькою дівчинкою, якій було всього 12 років. Вона пливла на Титаніці у США із Франції та звали її Матильда Лефевр. Лист вона написала французькою мовою. У ньому було написано, що дівчинка кидає цю пляшку в океан у самому центрі Атлантики. До Нью-Йорка залишилося плисти лише кілька днів. Якщо хтось виявить цей лист, нехай передасть його сім’ї Лефевр, яка мешкає у місті Льовен. Крім того, у листі розповідалося, що Матильда пливе разом із мамою Марі, а також трьома її дітьми. Усього в сім’ї семеро дітей, але решта чекає їх у Нью-Йорку.

Фахівці провели ретельний аналіз листа та встановили, що він є справжнім. Додатково було проведено радіовуглецевий аналіз пробки, що продемонстрував, що вона справді має відношення до початку минулого сторіччя. Через деякий час вчені почали сумніватися у справжності послання та звернулися за допомогою до психолога Коралін Хаузенблас. Вона проаналізувала почерк і зробила заяву, що цей лист – це дуже якісно продумана містифікація.

Психолог зазначила, що у Франції в ті часи писали курсивом, а почерк у посланні зовсім інший. Швидше за все, людина, яка склала листа, хотіла заплутати експертів. За рахунок того, що літери були трохи нахилені убік, створювалося враження, що послання справді є старовинним. Також Хаузенблас додала, що автор листа, швидше за все, страждав на дисграфію. Це певний розлад, що впливає на навички письма, але при цьому не пов’язаний з інтелектом.

У свою чергу Максим Гойє, який працює в Університеті Квебеку, говорить про те, що не можна відкидати версію, що лист із пляшки є справжнім. Надалі ця загадкова знахідка додатково вивчатиметься і аналізуватиметься за допомогою сучасних методів.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.