Розгадана таємниця прокляття фараона Тутанхамона

Розгадана таємниця прокляття фараона Тутанхамона

Розгадана таємниця прокляття фарона Тутанхамона / фото: Новини Планети

4 листопада 1922 року Говардом Картером було виявлено гробницю єгипетського фараона Тутанхамона. У лютому наступного року разом із іншим фахівцем Джорджем Карнарвоном вони увійшли всередину похоронної камери. Усередині вони виявили, що гробниця ціла і в ній знаходиться не тільки саркофаг з мумією Тутанхамона, але й безліч скарбів.

Про це повідомляє Telegraph.

Буквально за півтора місяці після відвідування гробниці Карнарвон помер. Потім почали один за одним помирати ті люди, які хоч трохи працювали на розкопках гробниці або заходили всередину поховання. Відразу ж у більшості газет з’явилися нотатки щодо того, що почало діяти стародавнє прокляття Тутанхамона. При цьому фахівці зазначають, що подібні чутки розпустив журналіст Артур Вейгалл, який працював журналістом і вважав, що Картер та Карнарвон просто присвоїли собі всю історію.

Відкриття гробниці єгипетського правителя стало надзвичайно важливою подією. Газети почали відправляти в Долину царів, що знаходиться в Луксорі, своїх журналістів, щоб отримати не лише актуальні новини, а ще й фото скарбів, знайдених у гробниці.

Карнарвон помер 5 квітня 1923 року від зараження крові та пневмонії в Каїрі. Захворювання було спровоковане укусом хворого комара. Після цього фахівці фіксували інші випадки смерті тих людей, які відвідували гробницю Тутанхамона.

  • Через півтора місяці після смерті Карнарвона помер фінансує Джордж Джей Гулд від такого самого захворювання;
  • Через рік єгиптолог Х’ю Евелін Уайт наклав на себе руки, попередньо залишивши записку про те, що він став черговою жертвою прокляття Тутанхамона;
  • Арчібальд Дуглас Рід буквально через день після рентгенографії мумії захворів і помер буквально через три дні.
  • Аарон Ембер, який брав участь у відкритті гробниці, загинув через два роки під час пожежі.
  • Артур Мейс у 1928 році помер від пневмонії та плевриту, на які страждав довгий час.
  • Річард Беттел, який працював секретарем Карнарвона, помер у 1929 році за дуже дивних обставин.

Через довгі роки вченим вдалося все ж таки встановити, що більшість смертей була спровокована стародавніми бактеріями, які знаходилися в гробниці Тутанхамона. При цьому заразили вони лише тих людей, які мали проблеми із дихальною системою.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.