Розгадана таємниця корабля, який затонув 1400 років тому

Розгадана таємниця корабля, який затонув 1400 років тому

Вантажне судно Ma’gan Mikhael B / фото: Business Insider India

Вчені Хайфського університету отримали нову і при цьому дуже цінну інформацію про корабель, що затонув неподалік берегів Ізраїлю майже 1400 років тому. Серед уламків було виявлено скелети щурів.

Про це повідомляє Business Insider.

Вантажне судно називалося Ma’gan Mikhael B. Воно плавало Середземним морем приблизно в 648-740 роках нашої ери. Зооархеолог Сберра Хардінг розповіла, що виявлені останки щурів можна сміливо вважати найбільш старими серед усіх, що взагалі вдавалося знайти. Крім того, це єдиний прямий доказ того, що на стародавньому кораблі сталася навала щурів. Частина трупів – це залишки чорних щурів. Цей вид дуже часто знаходився на кораблях з торговцями та подорожував з Індії та Південної Азії на Близький Схід понад два тисячоліття тому.

Вчені вивчили зуби щурів і встановили, що деякі гризуни були дивиною для даного району. Імовірно, до центрального Середземномор’я їх могли завезти або з Тунісу, або з Корсики. Хардинг підкреслює, що якщо подальші дослідження покажуть, що частину щурів з корабля було привезено з центральних островів Середземномор’я, то можна буде з упевненістю говорити про те, що вже на той час відбувалося набагато більше комунікацій та торгівлі, ніж прийнято вважати.

На затонулому кораблі вдалося знайти безліч артефактів. З їхньою допомогою можна краще зрозуміти, як жили люди на борту цього торговельного судна. Особливо багато вчених знайшли ранньоісламської та візантійської кераміки. Цікавим став вантаж завдовжки 25 метрів. Він складався з горіхів і соусу, для приготування якого використовувалася риба. Крім того, з’явилася нова інформація щодо того, хто входив до команди. На стінах судна виявили християнські хрести, арабські та грецькі літери, мусульманські молитви та інше.

Слід зазначити, серед останків не було людських скелетів. Це говорить про те, що всім членам екіпажу вдалося дістатися берега відразу після того, як поблизу берега корабель сів на мілину. Після того, як судно затонуло, його практично відразу покрив двометровий шар піску, який і допоміг зберегти всі секрети у відмінному стані.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.