Російський наступ на Бахмут наближається до кульмінації – ISW

Російський наступ на Бахмут наближається до кульмінації – ISW

Бої за Бахмут / фото: rbc.ua

Росії не вистачає сил та ресурсів для захоплення Бахмута на Донеччині. Після того, як російські зусилля навколо Бахмута досягнуть кульмінації, у ЗСУ з’явиться можливість перехопити ініціативу на полі бою та почати контрнаступ.

Про це повідомляє американський Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики вважають, що зусилля Росії по захопленню Бахмута не сприяють досягненню оперативних чи стратегічних цілей ЗС РФ на полі бою. До того ж потужня українська оборона на околицях міста підриває будь-яке тактичне значення, яке захоплення Бахмута, ймовірно, має для російських сил. То ж, цілком ймовірно, що Росії не вистачить можливостей для подальшого суттєвого зміцнення в районі Бахмута без відтягування сил з інших ділянок лінії фронту, припускають в ISW.

“Російський наступ із захоплення Бахмута, ймовірно, досягне кульмінації незалежно від того, захоплять російські війська місто чи ні, і російським військовим, ймовірно, буде важко підтримувати будь-які подальші наступальні операції протягом кількох місяців”, – вважають в ISW.

Укладачі звіту вважають малоймовірним, що російські сили зможуть витримати масовані атаки живої сили після захоплення Бахмута без проведення чергової хвилі мобілізації. Втім, поки президент Росії Володимир Путін відкладає оголошення другої хвилі і, як повідомляється, подвоює «тиху мобілізацію», щоб уникнути можливих заворушень у Росії. Група Вагнера, при цьому, відкрила вербувальні центри приблизно в 30 містах станом на 5 березня. Однак зусилля щодо вербування займуть щонайменше кілька місяців, що призведе до затримок, які, ймовірно, позбавлять Росію ініціативи та можуть підтримати здатність України проводити контрнаступ. 

“Постійна нестача особового складу та обладнання, ймовірно, завадить російським силам розпочати ще одну тривалу наступальну операцію, таку як битва за Бахмут, у найближчі місяці”, – прогнозують аналітики Інституту.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.