Російські військові почали вдвічі частіше здаватися в полон

Російські військові почали вдвічі частіше здаватися в полон

Російські військові / фото: 24 канал

За березень цього року кількість звернень щодо здачі в полон від росіян зросла вдвічі у порівнянні з груднем 2022 року. Така динаміка може свідчити про розуміння окупантами неминучості контрнаступу ЗСУ і великим втратами в лавах російської армії.

Про це заявив співробітник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Віталій Матвієнко в ефірі Радіо Свобода.

За словами Матвієнка, російські військові, які не бажають воювати проти українців і хочуть здатися в полон, можуть звернутися через проект “Хочу жити” і, тим самим, врятувати своє життя.

Співробітник Координаційного штабу повідомив, що найбільше звернень зафіксовано у березні цього року – понад 3 тисячі. Така ж тенденція зберігається і в поточному місяці. 

“Якщо порівнювати із груднем, то в грудні 2022 року ми зафіксували 1,5 тисячі звернень, у березні більше 3 тисяч”, – сказав Матвієнко.

Він додав, що протягом семи місяців існування проєкту “Хочу жити”, куди російські військовослужбовці можуть звернутися для того, щоб здатися у полон, надійшло понад 15 тисяч заявок від солдатів РФ та їхніх родин. Матвієнко наголосив, що у полоні військовополонені отримують харчування, медичний огляд та можливість спілкування з рідними.

Державний проект “Хочу жити” покликаний допомогти військовослужбовцям російської армії безпечно здатися в полон українським Збройним силам.

Раніше президент України Володимир Зеленський закликав російських військових здаватися у полон і наголосив, що Україна ставиться до них згідно Женевських конвенцій. Він зазначив, що Україна потребує поповнення обмінного фонду, адже Росія має більше українських військовополонених, аніж Україна російських.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.