Російські військові намагаються відступити на Херсонщині — ISW

Російські військові намагаються відступити на Херсонщині — ISW

Війна в Україні / фото: aspi.com.ua

Якщо ЗСУ продовжуватимуть блокувати постачання угруповання ворога через Дніпро та продовжать контрнаступальні дії, то контроль над більшою частиною області буде отримано протягом найближчих тижнів.

Про це повідомляє Фокус із посиланніям на ISW.

Аналітики припускають, що ЗС РФ спробує зробити більш контрольований і свідомий відхід у західній частині Херсонської області, щоб уникнути повторного краху, як це було в Харківській області. У Херсонській області російські війська мають укріпленіші позиції, а також більшу кількість особового складу. Угруповання було посилено деякими частинами ВДВ і підрозділами з 1-ої гвардійської танкової армії, яка зазнала краху в Харківській області. Саме вони кинули велику кількість техніки та боєприпасів, коли відступали з Харківщини.

Контрнаступ ЗСУ в Херсонській області просувається вперед. Російські сили намагаються сповільнити його та відступити на обороноздатніші позиції, а не кинути все й тікати. Постійні атаки ЗСУ шляхами сполучення через Дніпро в регіоні, мабуть, усе більше впливають на постачання військ РФ на правому березі. Нещодавно з’явилися повідомлення, що в ЗС РФ не вистачає води й продовольства в Херсоні. Також помітно ослаблення вогню артилерії ЗС РФ, принаймні тимчасове.

В ISW припускають, що ЗСУ зможуть повернути більшу частину, якщо не всю, Херсонської області найближчими тижнями, якщо продовжуватимуть припиняти спроби перекинути підкріплення до Херсона та наступу піхоти. Просування може залишатися повільним, але ситуація може змінитися, якщо ЗС РФ почнуть більше відходити.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.