Російські війська застрягли під Бахмутом, – ISW

Російські війська застрягли під Бахмутом, – ISW

Бої за Бахмут / фото: росЗМІ

Темпи просування російських військ у районі Бахмута останніми днями уповільнилися, хоча ще зарано судити про те, чи досяг кульмінації російський наступ з метою захоплення Бахмута. Загалом за листопад і грудень армія РФ зменшила кількість наступальних дій у районі Бахмута порівняно з жовтнем.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Російські мілблогери визнали, що українські сили відтіснили частини угруповання “Вагнера” на позиції, які вони обіймали кілька днів тому. Джерела в українських соцмережах раніше повідомляли, що близько 21 грудня ЗСУ повністю витіснили російські війська зі східної околиці Бахмута. Загалом, за листопад та грудень росіяни зробили менше загальних наступів у районі Бахмута порівняно з жовтнем.

Аналітики припускають, що на нинішні оперативні можливості російських сил у районі Бахмута могли вплинути тяжкі втрати групи Вагнера в останні тижні. Нестача особового складу та боєприпасів російської армії, ймовірно, не дозволить їй підтримувати високий темп наступальних операцій довкола Бахмута у найближчій перспективі, вважають аналітики. Ймовірно, з цього приводу росіяни спробують ініціювати тактичну чи оперативну паузу. 

Зазначається, що раніше російські війська  виділяли значні ресурси для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська. Кульмінацією російських військ стало захоплення Лисичанська на початку липня, втім захопити сусідній Сіверськ та Слов’янськ вони так і не змогли.

Зацикленість росіян на проведенні кампанії з великим виснаженням для досягнення тактичних цілей із захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність армії РФ досягти своєї більшої оперативної мети — оточити українські сили вздовж траси E40 і вийти на адміністративні кордони Донецької області.

“Безперервний і дорогий наступ російських сил на Бахмут також може підірвати здатність Росії переслідувати довгострокові цілі на Донбасі”, – підсумували в ISW.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.