Російські спецслужби збираються ліквідувати Лукашенка

Російські спецслужби збираються ліквідувати Лукашенка

Олександр Лукашенко / фото: DW

Кремль ухвалив рішення про радикальне «вирішення» питання про втягування Білорусі до збройної агресії Росії проти України. Є підстави вважати, що найближчим часом російські силовики можуть вчинити замах на Олександра Лукашенка.

Про це повідомляють аналітики з Інституту Роберта Лансінга з посиланням на свої джерела у російському військовому керівництві.

“За вказівкою президента Росії Володимира Путіна після повернення з чергового саміту ОДКБ російська військова розвідка найближчими днями може спробувати опрацювати сценарій або з замахом на президента Білорусі Олександра Лукашенка, або з його імітацією, з метою залякати останнього і спонукати його віддати наказ своїм військам безпосередньо брати участь у війні в Україні разом із російськими військами”, — зазначається в повідомленні.

Повідомляється, що штаб ГРУ Росії опрацьовує сценарій, який передбачає вбивство Лукашенка в ході операції, внаслідок чого його обов’язки будуть покладені на чинного генсека ОДКБ Станіслава Зася. Цього білоруського військового характеризують як повністю лояльного до Росії і він вже давно перебуває під контролем ГРУ.

Згідно такого сценарію розвитку подій Зась оголосить про приєднання Білорусі до Росії на правах автономії, нібито для запобігання військовій загрозі Білорусі з боку України та Польщі. Знову буде запущено пропагандистський наратив, який стверджує, що замах на Лукашенка був організований Вашингтоном. У випадку реалізації замаху на Лукашенка будуть представлені сфабриковані “докази” причетності до цього України та Польщі під керівництвом розвідки НАТО.

“Подібні плани можуть свідчити про те, що в даний час Москва розглядає ОДКБ як неефективну організацію, роблячи ставку таким чином на спроби отримати повний контроль над державами-членами ОДКБ, забезпечивши їх інтеграцію до складу Росії або змусивши їх приєднатися до нової версії Радянського Союзу”, — вважають аналітики.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.