Російські окупанти розпочали наступ у Луганській області

Російські окупанти розпочали наступ у Луганській області

Російські окупанти / фото: ТСН

Геолокаційні кадри боїв підтверджують рух окупантів на північний захід від Сватового. Тут Росія залучила частини кількох дивізій наступу. При цьому українські сили тримають оборону і можуть самі перейти у контрнаступ.

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW).

За даними ISW, російські війська перехопили ініціативу в Україні та розпочали черговий великий наступ у Луганській області. Темпи російських наступальних операцій вздовж лінії Сватово-Кремінна в західній частині Луганської області за останній тиждень помітно збільшилися. 

Водночас, в російських джерелах шириться інформація, що армія РФ атакує українські оборонні рубежі та поступово просувається вздовж кордону Харківської та Луганської області. Геолокаційні кадри бойових дій підтверджують наступальні успіхи російської армії в районі Дворічного на північний захід від Сватового. 

На думку аналітиків, залучення до наступальних операцій значних частин щонайменше трьох великих російських дивізій вздовж лінії Сватово-Кремінна вказує на те, що російський наступ вже розпочався. Втім, ЗСУ поки що не дають російським військам досягти значних успіхів у цьому секторі.

“У той час, як російські сили в Луганській області мають ініціативу (в тому сенсі, що російські сили встановлюють умови бою, закінчуючи період української ініціативи, що тривав з серпня 2022 року), повне залучення цих сил може призвести до їхньої остаточної кульмінації на лінії Сватове-Кремінна без досягнення своєї мети із захоплення всієї Луганської та Донецької областей. Ця кульмінація, напевно, надасть українським силам вікно можливостей для власного контрнаступу”, – йдеться у звіті.

Водночас, в ISW припускають, що наступ Росії ще не набрав повного темпу, оскільки російське командування ще не ввело в дію частини 2-ї мотострілецької дивізії (1-а гвардійська танкова армія, Західний військовий округ), яка була перекинута в Луганську область в січні після розгортання в Білорусі.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.