Росія вивела всі ракетоносії з Чорного моря: що відомо

Росія вивела всі ракетоносії з Чорного моря: що відомо

Військовий корабель / фото: Meta.UA

Зараз в Чорному морі на бойовому чергуванні немає ракетоносіїв, вони тимчасово передислоковані в пункти базування через потужний шторм. Однак загроза ракетних обстрілів України зберігається.

Про це повідомляють Новини Планети з посиланням на начальницю Об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня України Наталію Гуменюк в ефірі телемарафону.

За її словами, наразі в акваторії Чорного моря російські війська тримають на бойовому чергуванні два судна, які не є носіями “Калібрів”. Водночас ракетоносії ворожої країни заведені в пункти базування через сильний шторм.

“Наразі в морі продовжує вирувати дуже потужний шторм, як для Чорного моря він максимально потужний на даному етапі, раніше такого не фіксувалося – це 5-7 балів. Саме тому корабельне угруповання ворога майже повністю ховається в пунктах базування. На чергуванні залишено два кораблі, але це не ракетоносії, вони збирають інформацію про надводну обстановку”, – пояснила Гуменюк.

Досить сильний шторм, за словами речниці, вирує зараз і в Азовському морі, тому і там теж немає бойових кораблів на чергуванні: “2-3 бали, і для цього моря це теж досить потужно”.

В ефірі Гуменюк зазначила, що незважаючи на несприятливі погодні умови загроза ракетних обстрілів України з акваторії Чорного моря зберігається, оскільки ворог, всупереч нормам безпеки, може завдати ударів з пунктів базування. До того, ж російські війська можуть спеціально вивести ракетоносії у відкрите море на кілька годин аби зробити ракетний залп. Незважаючи на те, що ситуація змінюється динамічно, сили оборони України за нею постійно стежать, підсумувала Гуменюк.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.