Росія втратила майже половину танків за рік війни з Україною

Росія втратила майже половину танків за рік війни з Україною

Розбитий танк РФ / фото: DW

Кремль планує швидко поповнити втрати у танках, щоб зберегти здатність вести великомасштабні механізовані бойові дії на сході України. Все частіше в Росії лунають заклики збільшити виробництво різних видів озброєння, що можна розцінювати як підготовку країни до затяжної війни.

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики зазначають, що Кремль продовжує вживати заходів щодо поступової підготовки оборонно-промислової бази Росії до затяжної війни в Україні, уникаючи при цьому ширшої мобілізації економіки країни. Зокрема, 9 лютого президент Росії Володимир Путін провів засідання наглядової ради Агентства стратегічних ініціатив та доручив агентству надати підтримку суб’єктам федерації у розвитку виробництва безпілотних авіаційних комплексів. Водночас заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв відвідав танковий завод Омської області, де заявив, що Росії необхідно збільшити виробництво різних озброєнь, зокрема сучасних танків, у відповідь західну військову допомогу Україні.

Раніше Медведєв заявляв, що російські військові виробники мають намір розширити постачання розвідувально-ударних безпілотників для підтримки операцій в Україні, а офіційні особи Росії та Ірану повідомляли про намір побудувати у Росії завод із виробництва 6000 безпілотників в найближчі роки.

“Зусилля Кремля щодо поступової підготовки оборонно-промислової бази Росії до затяжної війни, уникаючи при цьому ширшої мобілізації російської економіки, як і раніше, несумісні з масштабами війни, яку російські військові ведуть в Україні, і масштабами втрат російської військової техніки”, – вважають в ISW.

За даними Oryx, російські війська вже втратила на війні в Україні 1012 танків, ще 546 було захоплено українськими силами. Ці сукупні втрати становлять приблизно половину танків, які Росія направили в Україну на початку вторгнення. При цьому, півтори тисячі танків достатньо для оснащення понад 15 танкових полків чи бригад чи близько 150 батальйонно-тактичних груп.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.