Росія відвела свої війська від кордону з Фінляндією

Росія відвела свої війська від кордону з Фінляндією

Супутниковий знімок / фото: Yle

Від кордону з Фінляндією Росія протягом останнього місяця відвела понад сто одиниць важкої техніки, і близько тисячі військових. Стало відомо про це завдяки знімкам, отриманим за допомогою супутників.

Про це повідомляє Yle.

13 і 24 травня були зроблені знімки супутників, на яких чітко видно, що у військовій частині 34667, яка розташована в Мурманській області в селі Алакуртті, стало набагато менше військової техніки. Фахівці зазначили, що було відведено танки, а також тягачі МТ-ЛБ. Загалом із військової частини забрали приблизно сотню одиниць техніки. Було забрано з регіону і самохідні артилерійські установки «Гвоздика».

Марко Еклунд, військовий експерт, розповів про те, що цього озброєння буде достатньо для одного батальйону, що складається з 800 солдатів. Він також зазначив, що близько половини із призваних 2000 російських військових на сьогоднішній день виїхали з бази. Скоріш за все, їх потягом відправили прямо в Україну. Звичайно, є припущення, що солдати поїхали на навчання, але шанси мінімальні. Причиною цього є те, що навчання проводяться кожні півроку і мають закінчуватись навесні.

Еклунд звернув увагу на те, що відбувається вербування нових військ для того, щоб відправити їх до України, де зараз спостерігається нестача живої сили на деяких напрямках. Водночас, Російська Федерація відкрито про це не говорить. Цікавим фактом є те, що якийсь час тому в Мурманській області з’явилася величезна кількість оголошень із пропозицією роботи безпосередньо в Алакуртті. Більшість пропозицій стосуються роботи в тилу, але також було виявлено приблизно 20 оголошень, в яких йдеться, що потрібні стрілки.

Саме та база, яка знаходиться в Алакуртті, вважається однією з найважливіших, що розташовується за Полярним колом. Вона розташована в безпосередній близькості до фінського кордону. Ті війська, що знаходяться на базі, навчилися спеціально воювати в арктичних умовах. Звернути увагу варто на те, що російські війська почали відводити безпосередньо під час вступу Фінляндії до Північноатлантичного Альянсу.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.