Росія наближається до “снарядного голоду”, – військовий експерт

Росія наближається до “снарядного голоду”, – військовий експерт

Війна в Україні / фото: ТСН

За десять місяців повномасштабної війни Росія втратила більше ніж половину наявного у лютому запасу снарядів усіх калібрів. Значне зменшення обсягів запасів далося взнаки росіянам і на полі бою.

Про це 24 каналу розказав військовий експерт Петро Черник.

Він зауважив, що станом на лютий місяць цього року окупанти мали у запасі 15 – 20 мільйонів снарядів усіх калібрів, зараз їх кількість значно менше. На думку військового, це свідчить про те, що російська армія наближається до так званого “снарядного голоду”.

За словами Черника, більше ніж половину наявного у лютому запасу росіяни вже витратили – або застосували, або їх знищила українська сторона ударами по складах. Відтак, у загарбників зараз є приблизно 5 – 7 мільйонів снарядів, що також доволі багато. При цьому на місяць вони можуть виробляти у межах 125 тисяч.

Експерт зазначив, що суттєве зменшення  запасів снарядів сказалося і на ситуації на полі бою. Для прикладу, влітку росіяни виставляли вогневі вали у межах 60, а іноді навіть 80 тисяч снарядів на день. Це колосально багато, і з часів Другої світової війни – безпрецедентне явище. Наразі ж вони можуть виставляти щонайбільше 20 тисяч снарядів, тож поволі росіяни доходять до того самого “голоду”, сказав Черник.

Однак і досі співвідношення використання снарядів зберігається на користь росіян. В той час, як росіяни випускають на день 20 тисяч снарядів, українці мають змогу випустити по ворогу лише 7,5 – 8 тисяч. При цьому, за словами експерта, у ЗСУ є перевага у якості і саме це допомагає Україні перемагати. 

“Поки що ми перебуваємо в стратегічній вогневій рівновазі, так само як перебували з травня по вересень, поки не сталася блискуча Харківська операція. Наступна блискуча операція неминуче станеться. Питання – де, коли і у який спосіб, – наголосив Черник.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.