Росія краде золото в Судані, щоб фінансувати війну в Україні

Росія краде золото в Судані, щоб фінансувати війну в Україні

Росія краде золото в Судані / фото: Радіо Свобода

РФ краде золото Судану заради того, щоб фінансувати війну проти України. Про це заявили CNN. Вони повідомили, що золото з Судану до Росії вивозять під виглядом печива. Випадок вивезення такого «печива» був зафіксований ще у лютому. З того часу таких випадків було задокументовано близько 16.

Цікаво те, що Судан зовсім не відноситься до країн, відомих виробництвом печива, що й було доведено під час оглядин судна в порту.

Проте влада Судану не бачить нічого поганого в фінансуванні війни проти України, адже в обмін на золото Росія підтримує владу Судану – навіть військовий переворот в Судані 2021 року став можливим саме завдяки Росії.

У той же час фінансування російського тероризму позбавляє Судан частини власних доходів.

ЗМІ повідомляють, що існує ціла стратегія, за якою здійснюється контрабанда золота з Судану до Росії.

Американські чиновники заявили, що США знає про вивезення суданського золота до Росії. За їх ж словами, воєнний переворот 2021 року був потрібний для того, щоб зберегти доступ до природних ресурсів Судану.

Через кого здійснюється контрабанда?

Організовує контрабанду ПВК «Вагнер», а точніше її власник Євген Пригожин. Вивіз золота здійснюється через компанії, які належать йому. Керує операціями з видобутку золота на місцях Олександр Кузнєцов – інший вагнерівець.

«Втручання Росії в суданське золото почалось у 2014 році, після того, як її вторгнення в Крим викликало ряд західних санкцій. Поставки золота виявилися ефективним засобом для накоплення і переміщення багатства, поповнення російської казни та обхід міжнародних систем фінансового моніторингу». – повідомляють ЗМІ.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.