Росія готує нові ракети для атак по Україні – Генштаб ЗСУ

Росія готує нові ракети для атак по Україні – Генштаб ЗСУ

Робота ППО / фото: slovoidilo.ua

Росія планує розпочати серійне виробництво стратегічних крилатих ракет повітряного базування типу Х-50, щоб активізувати удари по Україні цієї осені. Нова крилата ракета Х-50 зможе вражати цілі на дальності до 1,5 тисячі кілометрів.

Про це повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ Олексій Громов на брифінгу 13 квітня.

За даними Генштабу, Кремль витратив з лютого минулого року щонайменше 50% свого запасу зенітних ракет дальнього радіуса дії. Зокрема, Росія використала щонайменше 8 тисяч цих ракет, які відносяться здебільшого до класу “земля-земля”.

Громов зазначив, що за наявними даними в червні 2023 року Росія планує розпочати серійне виробництво стратегічних крилатих ракет повітряного базування типу Х-50.

“Це дасть змогу Кремлю восени активізувати ракетні удари по території нашої країни”, – вважає представник ЗСУ.

Втім, на думку Олексія Громова, на теперішньому рівні виробництва Росія не зможе відновити свій резерв ракет в середньостроковій перспективі.

“Це потенційно може поставити під загрозу здатність Москви захищати свої стратегічні інтереси на Далекому Сході та на кордоні з країнами НАТО”, – зазначив бригадний генерал.

Як свідчать дані з відкритих джерел, Х-50 (“Оріон”) є крилатою дозвуковою авіаційною оперативно-тактичною ракетою. Носіями є бомбардувальники Ту-22М3 та стратегічні бомбардувальники Ту-95МС та Ту-160. 

Наразі цей тип ракет існує лише на паперах. За очікуваннями росіян, Х-50 нібито зможе вражати цілі на дальності до 1,5 тисяч кілометрів.

За даними російських ЗМІ, залежно від бойової частини вона може вражати захищені цілі (наприклад, бункери) або об’єкти, що займають велику площу (наприклад, аеродроми чи склади).

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.