Росія готує чергові провокації на Запорізькій АЕС

Росія готує чергові провокації на Запорізькій АЕС

Окупанти на ЗАЕС / фото: Слово i Дiло

На територію захопленої Запорізької атомної електростанції рашисти в середу, 7 грудня, завезли кілька реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) «Град». Очевидно, оккупанти планують провокації, а станцію будуть використовувати як прикриття.

Про це повідомляє «Енергоатом»

Зазначається, що установки “Град” загарбники розмістили біля енергоблока № 6, безпосередньо поруч із територією станційного сухого сховища відпрацьованого ядерного палива, де раніше будували деякі «захисні споруди» в таємному режимі, порушуючи всі умови з організації ядерної та радіаційної безпеки.

“Найбільш вірогідна провокація, що готується, – обстріли протилежного берегу Дніпра, зокрема міст Нікополь та Марганець, цими установками «Град» безпосередньо з майданчику ЗАЕС, користуючись «прикриттям» енергоблоків та сховища відпрацьованого ядерного палива”, – йдеться у повідомленні. 

В Енергоатомі пригадали, що із самого початку військової агресії російські війська розмістили на території ЗАЕС особовий склад, військову техніку, зброю і вибухівку; замінували територію станції та під’їзні шляхи до неї. 

Саме тому державне підприємство звернулось в Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) та до світової атомної спільноти та поінформувало їх про додаткове розміщення “Градів” на майданчику ЗАЕС. 

“Весь світ розуміє кричущі порушення всіх норм і вимог ядерної та радіаційної безпеки роботи АЕС, яку загарбники використовують для військових цілей”, – заявляє Енергоатом, і вкотре закликає створити безпекову зону всередині та навколо станції за її повної демілітаризації й деокупації.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.