РФ вистачить ракет ще на кілька місяців бомбардувань – Forbes

РФ вистачить ракет ще на кілька місяців бомбардувань – Forbes

У Росії закінчуються високоточні ракети / фото: novoeizdanie.com

Дуже схоже на те, що в Російській Федерації поступово закінчуються високоточні ракети. У зв’язку з цим окупанти почали використовувати ракети старого зразка Х-22. Це досить небезпечно тим, що старі ракети можуть спричинити масове руйнування цивільних об’єктів.

Про це повідомляє Forbes.

До того, як почалося повномасштабне вторгнення в Україну, Російська Федерація спромоглася накопичити приблизно 7 тисяч ракет з різними показниками дальності дії. Близько половини з них – це ракети Х-22, Х-55, які відрізняються поганою точністю. На самому початку війни окупанти переважно користувалися ракетами “Калібр”, а також ракетними комплексами “Іскандер”. Вкрай рідко застосовувалися ракети Х-101. Іноді росіяни починали говорити про використання найсучаснішої зброї – Х-47 «Кинжал». Точних ракет Росія мала небагато – максимум 3 тисячі, але у перших боях вони застосовували їх дуже активно, адже окупанти вважали, що війна буде дуже короткою.

У травні почала з’являтися інформація про те, що російська армія почала запускати ракети Х-59, виготовлені у 80-х роках. Вони відносно точні і відхиляються від цілі максимум на 10 метрів. Це, за словами Росії, яким вірити не можна.

Х-59 мають невеликий радіус дії – до 300 кілометрів, а їх заряд становить менше 300 кілограм. Вони можуть застосовуватися для того, щоб руйнувати об’єкти великого розміру. Такими ракетами окупанти можуть обстрілювати узбережжя Чорного моря чи області, що межують із Росією.

На сьогоднішній день по Україні було випущено майже 3 тисячі ракет. Тому, найімовірніше, «Калібрів» та «Іскандерів» залишилося зовсім небагато. Якимось підтвердженням цього є те, що за наземними цілями почали використовувати дуже дорогі протикорабельні ракети П-800 «Онікс». Вартість однієї такої ракети перевищує 1 мільйон доларів.

Якщо справді є дефіцит точних ракет у окупантів, то в їхньому розпорядженні переважно залишаються лише старі Х-55 та Х-22. Проблемою є те, що саме Х-22 вважаються найбільшими неядерними ракетами, довжина яких сягає 8 метрів. Відхилення від заданої цілі може сягати 5 кілометрів. Це призведе до того, що внаслідок обстрілів почне страждати ще більше громадянське населення.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.