РФ почала вивозити вкрадене українське зерно до Сирії

РФ почала вивозити вкрадене українське зерно до Сирії

Корабель “Матрос Позинич” / фото: Vessel Finder

У порту Сирії було виявлено російський торговий корабель, який перевозить з окупованих територій України крадене зерно. У портах Лівану та Єгипту його не захотіли приймати, тому корабель поплив у сирійський порт Латакію.

Про це повідомляє CNN.

Журналісти встановили, що це судно “Матрос Позинич”. Корабель зняли з якоря біля берегів Кримського півострова 27 квітня. Цього ж дня йому відключили транспондер. Буквально за добу корабель вже опинився в порту Севастополя. «Матрос Позинич» є одним із трьох кораблів, виділених владою РФ для перевезення краденого в Україні зерна.

Катерина Яресько розповіла про те, що із Севастополя дуже різко збільшився експорт зерна. За березень та квітень було вивезено майже 100 тисяч тонн. Фахівці проаналізували супутникові знімки та встановили, що з Севастополя корабель перетнув Босфорську протоку і далі попрямував до єгипетського порту Олександрія. Українські офіційні особи зазначають, що ним перевозилося близько 30 тисяч тонн пшениці з окупованих територій.

Українська влада вчасно попередила Єгипет про крадіжки запасів, тому посилка була відхилена. Вже після цього судно попливло до ліванської столиці Бейрута. Там також було відмовлено у купівлі зерна. Після цього «Матрос Позинич» вирушив до Латакії.

Варто зазначити, що Сирія має досить тісні відносини з РФ. Російські військові досить часто присутні у Латакії. Цікавим є те, що судно було названо на честь солдата РФ, який 2015 року загинув на території Сирії.

Цікавим є й те, що 12 травня Путін пообіцяв російському народу, що цього року буде зібрано рекордну кількість урожаю. При цьому окупанти встигли вивезти з України вже приблизно 500 тисяч тонн зерна і, найімовірніше, на цьому вони не зупиняться.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.