РФ намагається продати країнам Африки вкрадене українське зерно

РФ намагається продати країнам Африки вкрадене українське зерно

Росія намагається продати вкрадене зерно / фото: ukr.net

Російська Федерація не припиняє спроб продати вкрадене на окупованих територіях України зерно. Цього разу «приваблива» пропозиція була зроблена декільком африканським країнам, які зараз страждають від неймовірно сильної посухи.

Про це повідомляє The New York Times. 

Ще в середині минулого місяця від США надійшло попередження про те, що з портів вийшло кілька кораблів країни-агресора, на борту яких знаходиться вкрадене зерно. Окупанти вкрали його на окупованих територіях України. У повідомленні названо відразу три кораблі, які могли брати участь у крадіжці продовольства.

Подібне попередження зробило ситуацію в країнах Африки ще більш напруженою. Причиною цього є те, що в них зараз люди практично голодують, адже країни зіштовхнулися з дуже сильню посухою. Мешканців континенту поставили перед складним вибором. На одній чаші терезів виявилася підтримка військових злочинів Російської Федерації на території України та обурення західного партнера. На другій чаші – відмова від недорого продовольства у кризовій ситуації та подальший голод, адже ціни на пшеницю зросли у кілька разів.

Макі Салл, президент Сенегалу та голова Африканського союзу, 4 червня відвідав Росію. Він зустрівся із Володимиром Путіним. Під час проведеної зустрічі вони намагалися домовитися про можливі постачання зерна у найближчому майбутньому. Журналісти із західних країн припускають, що цей візит був вигідним для Кремля, адже він може спровокувати виникнення розбіжностей щодо питання про вторгнення ЗС РФ в Україну.

Багато африканських країн не зовсім однозначно ставляться до тієї позиції Заходу, яку вона дотримується через російсько-українську війну. Причиною цього є те, що вони дуже залежать не тільки від постачання потрібної кількості продовольства, але ще й зброї, яку може надати Москва. Більш складною ситуація стає через те, що в Африці стоїть посуха, яка може спричинити виникнення сильного голоду на всьому континенті.

Хасан Ханнендже, директор Міжнародного інституту стратегічних досліджень HORN, зазначив, що швидше за все країни Африки не стануть навіть коливатися перш, ніж придбати зерно. Їх зовсім не хвилює те, яке саме має походження те продовольство, яке пропонує їм за низькою ціною Росія.

«Це далеко не дилема. Африканці не звертають увагу, звідки їм надається продовольство. Якщо хтось почне говорити про моральний бік цього питання, то він дуже помилятиметься. Країни Африки дуже потребують зерна, тому це не те питання, яке вони обговорюватимуть», – зазначає експерт з Кенії.

Він додав, що відмова від краденого зерна може бути тільки в тому випадку, якщо західними країнами буде запропонована гідна альтернатива. Ханнендже звернув увагу на те, що якщо США «зробить істерику» і запровадить Росії нові санкції, то це стане лише сильнішим поштовхом країн Африки до «обіймів» агресора.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.