Резніков відповів, чи буде Україна бити ракетами GLSDB по території Росії

Резніков відповів, чи буде Україна бити ракетами GLSDB по території Росії

Олексій Резніков / фото: ТСН

Крилаті ракети підвищеної дальності, які надає США в рамках військової допомоги, будуть задіяні ЗСУ для знищення позицій російських окупантів на загарбаних територіях. Для нанесення ударів по території Росії цей вид зброї не застосовуватимуть.

Про це заявив міністр оборони України Олексія Резнікова виданню Reuters.

На запитання журналіста, чи будуть задіяні ракети більшої дальності для ударів по території Росії, Резніков запевнив, що їх будуть використовувати лише для ураження позицій російської армії на окупованих територіях.

“Ми завжди офіційно заявляємо нашим партнерам, що не будемо використовувати зброю, надану іноземними партнерами, для обстрілу російської території. Ми стріляємо тільки по російських підрозділах на тимчасово окупованій території України”, – заявив Резніков.

Нагадаємо, у п’ятницю, 3 лютого, адміністрація президента Джо Байдена оголосила про додаткову безпекову допомогу Україні на загальну суму майже 2,175 мільярда доларів. До пакету допомоги вперше включено ракети більшої дальності – це бомби малого діаметра наземного базування GLSDB, які сягають відстані до 150-ти кілометрів.

Надання Україні ракет GLSDB прокоментував речник Міністерства оборони США Райдер. За його словами, нова зброя “дасть українцям здатність вести вогонь на більшій відстані, що дозволить їм проводити операції по захисту власної країни та для повернення своєї суверенної території, яка окупована Росією”.

“Крилата” бомба GLSDB – це боєприпас для реактивних систем залпового вогню HIMARS та MLRS з дальністю ураження до 150 кілометрів GLSDB (Ground Lanched Small Diameter Bomb — малокаліберні бомби наземного запуску). Вона оснащена крилами, що дозволяють летіти до цілі, і ракетним двигуном, який надає додаткову дальність польоту. GLSDB має унікальні системи наведення та протидії радіоелектронній боротьбі. Захиститися від її удару ворогу практично неможливо.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.