Резніков відповів, чому Захід не надає Україні сучасні винищувачі

Резніков відповів, чому Захід не надає Україні сучасні винищувачі

Резніков / фото: pravda.com.ua

Зволікання із постачанням в Україну сучасних винищувачів пов’язано із практицизмом західних колег у прийнятті надважливих рішень. Однак, з високою ймовірністю бойові літаки все ж будуть передані Україні в найближчі місяці.

Про це міністр оборони Україні Олексій Резніков розповів в ефірі телемарафону.

Резніков запевнив, що Україна отримає від західних партнерів сучасні винищувачі, але для цього потрібен час. Зволікання з поставками, на думку міністра, спричинене практичним підходом та розрахунками, адже це “недешева історія” для бюджетів наших партнерів. 

“В цьому практицизмі є певний зрозумілий сенс: вони відповідально ставляться до рішень, що нам дати чергового. Що це означає? Якщо вони ухвалили рішення надати нам, наприклад, гаубиці М777, то вони продовжують нам допомагати підтримувати їх в належному стані (запасні стволи, колеса, запчастини), щоб ми могли їх далі їх використовувати”, – пояснив міністр оборони.

Також Резніков звернув увагу на той факт, що при наданні бойових літаків Україні, партнери будуть думати, які саме винищувачі передавати. Якщо нові – то їх треба замовляти, якщо віддати існуючі – то їх треба знімати з бойового чергування або із запасів. На це потрібен час та гроші, власне як і на підготовку та навчання пілотів, зауважив міністр. 

“Потрібен час на підготовку пілотів та їх навчання. Далі потрібно підтримувати літаки в бойовому стані і забезпечувати зброєю, тобто ракетами та бомбами. Це дуже недешева, найдорожча історія. Десять літаків – уже мільярд двісті. Тому коли вони рахують свої бюджетні спроможності, вони розуміють, що їм треба буде дозвіл Конгресу, платники податків мають бути з цим згодні, при тому вони повинні не зменшити рівень допомоги, яку ми й зараз отримуємо”, – розповів Резніков.

Насамкінець, міністр висловив упевненість, що рано чи пізно сучасні винищувачі все ж з’являться в Україні. При цьому він згадав, як перший раз почув “ні” від Заходу стосовно “Стінгерів”. Це було ще до початку повномасштабного вторгнення, у листопаді 2021 року. Зрештою, “Стінгери” були отримали вже в січні (за 2 місяці) від литовських колег за згодою партнерів. Тож,  “which is impossible today, will be possible tomorrow” [що неможливо сьогодні, може бути можливим завтра], заявив Резніков.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.