Рейд у Бєлгородській області викликав паніку в Росії

Рейд у Бєлгородській області викликав паніку в Росії

Рейд у Бєлгородській області / фото: соцмережі

22 травня підрозділи загальноросійського проукраїнського Російського добровольчого корпусу (РДК) та Легіону “Свобода Росії” (ЛСР) провели рейд у Білгородській області. Це викликало паніку та неузгодженість думок серед російських провладних “блогерів”.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Російські джерела вранці 22 травня почали повідомляти, що загін РДК та ЛСР у складі двох танків, БТР та ще дев’яти одиниць бронетехніки перетнув міжнародний кордон та зайняв населений пункт Козинка у Грайворонському районі Бєлгородської області, що у межах 600 м від кордону із Сумською областю.

Рейд росіян в Бєлгородській області застав російську владу зненацька і викликав появу неузгоджених заяв, які зазвичай виникають, коли інформаційний простір зазнає потрясіння.

Деякі російські “військові блогери” зациклилися на тому, що РДК і ЛСР складаються здебільшого з росіян, і назвали їх зрадниками Росії, безпідставно звинувативши їх у роботі з українською розвідкою.

Губернатор Бєлгородської області В’ячеслав Гладков оголосив 22 травня про початок режиму контртерористичної операції з метою забезпечення безпеки громадян Бєлгородської області. Обласне МНС повідомило, що евакуацію з області не оголошувало, але припустило, що деякі люди можуть виїхати за власним бажанням.

Офіційний представник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Міністерство оборони, Федеральна служба безпеки та Прикордонна служба Росії доповіли президентові Росії Володимиру Путіну про “спробу українських диверсантів прорватися до Білгородської області”. При цьому, в інсценуванні інциденту очікувано звинуватили Україну.

Українські офіційні особи зазначили, що їм відомо про атаку, але заперечували будь-яку пряму участь ЗСУ, повідомляють в ISW.

Прес-секретар ГУР України Андрій Юсов зазначив, що РДК і ЛСР складаються виключно з громадян Росії, і повідомив, що угруповання розпочали операцію в Білгородській області щодо звільнення цих територій від так званого “путінського режиму” та з метою створення зони безпеки біля кордону, яка захистить мирних жителів України від подальших обстрілів з боку Росії.

Радник глави Офісу Президента України Михайло Подоляк заявив, що Україна спостерігає та вивчає ситуацію, але “не має до неї прямого відношення”, зазначивши, що на тлі війни озброєні антирежимні російські партизанські рухи є неминучими.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.