Реставратори розкрили секрет статуї Діви Марії у Флоренції

Реставратори розкрили секрет статуї Діви Марії у Флоренції

Статуя Діви Марії / фото: Daily Mail

Одна з найзнаменитіших у світі статуй Діви Марії знаходиться у Флоренції. Раніше вважалося, що Марія з Сином Божим на руках і ангелами були висічені з білого мармуру. Реставратори під час проведення робіт виявили, що це не так. Виявилося, що вона кольорова! Такий секрет розкрили умільці.

Про це повідомляє Daily Mail.

Статуя знаходиться в Італії, у Флоренції в соборі Санта-Марія-дель-Фьоре. Проводячи її реставрацію, експерти знайшли сліди фарби на мармурі. Дивно, адже довгий час вважалося, що ці статуї висічені з білосніжного каменю і завжди були такими.

На скульптурах знайшли бірюзову, коричневу і червону фарби. У коричневий були пофарбовані райдужки очей жінки, в бірюзові — її плащ, а в червоний — візерунок на тканині та на одязі маленького Ісуса.

Ніхто і не припускав, що ці статуї були кольоровими. Раніше вважалося, що їх зробили білими в колір собору. Тепер експерти припускають, що й інші статуї тут раніше були розписані в кольори та максимально схожі на реальних живих людей.

Роботу з відновлення статуй розпочали ще у вересні 2021 року. Рясні дощі у Флоренції стали причиною сильних пошкоджень будівлі. Також все періодично необхідно очищати від бруду, пилу і голубиного посліду.

Скульптурна група, яка красується над входом в Собор завжди була його родзинкою. Діва Марія, що тримає на руках немовля, а на них дивляться ангели — це виглядає фантастично. Мільйони туристів фотографують ці статуї щороку. Це місце вважається символом Флоренції. Можливо, ця реставрація стане певним переосмисленням, і місцева влада захоче відновити кольоровий розпис. Поки що відповіді на це питання немає. Відомо тільки, що на реставрацію витратили 1,5 млн євро.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.