Ракетні обстріли РФ не вплинули на дух незламності українців – ISW

Ракетні обстріли РФ не вплинули на дух незламності українців – ISW

Ракетні удари РФ по Україні / фото: Polskie Radio

Чергова масована ракетна атака України з боку Росії відбулася у четвер, 29 грудня. Ранком того дня ворог випустив по об’єктах критичної інфраструктури країни 69 крилатих ракет. Втім, налякати цим українців та вплинути на їх дух незламності росіянам не вдалося.

Про це йдеться у щоденному зведенні американського Інституту вивчення війни (ISW).

За оцінками аналітиків ISW, російська кампанія зі зламу волі українського народу до боротьби шляхом завдання ракетних ударів по об’єктах критичної інфраструктури зазнає невдачі – згуртовані українці вірять в перемогу і не втрачають духу незламності.

Російське Міністерство оборони відреагувало на поточні оцінки Заходу щодо серйозного виснаження РФ своїх запасів високоточних систем озброєнь на тлі масованого удару по Україні, заявивши, що у них ніколи не закінчаться ракети “Калібр”.

На цю заяву військового відомства РФ відреагувала речниця оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону.

На її думку, пост Міноборони РФ про “нескінченність Калібрів” можна трактувати радше як звернення до міжнародної спільноти, щоб посилити санкції проти країни-агресора та запобігти появі нових ракет цього типу.

“Як правило, це свідчить про черговий напад істерії на тому боці, тому що вони усвідомлюють, що [ракети] закінчуються, і розуміють, що використання такої зброї є для них дуже дороговартісним. А створення нових ракет ускладнене, зокрема санкціями”, – сказала Гуменюк.

За попередніми оцінками ISW Росія значно виснажила свій арсенал високоточних систем озброєнь, але, ймовірно, продовжить загрожувати українській критичній інфраструктурі в найближчій перспективі. Це може спричинити значні страждання українському цивільному населенню.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.