Путіна починають ненавидіти: у Криму зростають антиросійські настрої

Путіна починають ненавидіти: у Криму зростають антиросійські настрої

Путін / фото: slovoidilo.ua

Для більшості мешканців Криму початок повномасштабного наступу Росії на всіх можливих напрямах в Україні сприймався чи не святом, допоки події не торкнулися їх особисто. Тепер ситуація на півострові стала більш напруженою і значна частина кримчан вже не приховує бажання про повернення Криму під контроль Києва.

Про це пише 24 канал посилаючись на власні джерела в українських спецслужбах.

Видання зазначає, що величезну хвилю невдоволення діями кремлівської влади в Криму зафіксували наприкінці листопада, як тільки військове керівництво Росії почало готуватися до оборони півострова. Загалом антипутінські настрої серед мешканців АР Крим почали зростати одразу після повномасштабного вторгнення. 

Путіна звинувачують у всіх бідах не лише ті, хто зрадив Україну в 2014 році, а й ті, хто залюбки переїхав до Криму з різних кінців Росії. При цьому перші все частіше не приховують бажання про повернення Криму під контроль Києва.

Якщо події 24 лютого відверто “ватні” кримчани зустрічали як свято, то вже через кілька місяців ситуація на півострові стала більш напруженою. Однак у квітні-травні 2022 року розуміння того, що Росія програє війну, у жителів півострова ще не було. 

Відчуття програшу Росії у кримчан почало потроху з’являтися після подій з “від’ємним наступом” на Київ, Суми, Чернігів, Миколаїв та Харків, затопленням крейсеру “Москва” та перших “бавовн” на аеродромах. Підірвала довіру до Путіна і оголошена ним “часткова” мобілізація, що проходила на півострові вкрай не вибірково та жорстко. 

З кожним місяцем війни кримчани все більше відчувають її наслідки на собі: згортаються програми розвитку та скорочуються всі витрати, окрім військових. Це, в свою чергу, призводить до стрімкого падіння й без того хиткої економіки Криму. 

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.