Путіна дезінформує створена ним силова структура – WSJ

Путіна дезінформує створена ним силова структура – WSJ

Путін та Шойгу / фото: ВВС

Президент Росії побудував силову структуру, покликану доповідати лише ту інформацію, яку він хоче почути. Намагання не повідомляти погані новини призвело до системної дезінформації російського диктатора.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Журналісти видання поспілкувалися з чинними і відставними функціонерами, розвідниками в Росії та на Заході, а також з людьми, які близькі до Кремля. За їхніми підсумками, у Володимира Путіна склалося дуже обмежене уявлення про реальну ситуацію, яка відбувається в Україні.

За інформацією видання, кожного ранку очільник Кремля отримує письмове зведення з фронту, в якому акцент завжди робиться на успіхах, а невдачі згладжуються. Крім того, в таких зведеннях іноді застаріла на кілька днів інформація, оскільки перед тим, як потрапити до Путіна, вона проходить через фільтри кількох інстанцій – ФСБ, Ради безпеки і особисто її голови Миколи Патрушева.

Путін очікував, що війна в Україні буде швидкою, народною та тріумфальною. Протягом кількох місяців президент РФ щосили намагався змиритися з тим, що оголошена ним військова “спецоперація” перетворюється на “дорогу трясовину”, а сам він стає ізольованим і недовірливим на вершині структури влади, зазначається у виданні.

“Люди навколо Путіна захищають себе”, – таку думку висловила Катерина Винокурова, Член Ради при Президентові РФ щодо розвитку громадянського суспільства та прав людини. Вона вважає, що у близького оточення Путіна “є глибоке переконання, що вони не повинні засмучувати президента”.

Журналісти стверджують, що останнім часом російський диктатор все ж почав “трохи більше цікавитися реальною картиною війни”, однак він, як і раніше, оточений адміністрацією, яка підтримує в ньому віру в те, що Росія переможе у війні, попри всі людські та економічні втрати.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.