Путін знову погрожує ядерною зброєю: чи є загроза удару

Путін знову погрожує ядерною зброєю: чи є загроза удару

Путін / фото: DW

Президент Росії все частіше повертається до ядерної риторики, чим хвилює Захід. Таким чином Путін реагує на ймовірність повернення військовим шляхом Криму до України.

Про це повідомив 24 каналу Олександр Мусієнко.

Однак, на думку експерта, публічне лякання суспільства ймовірністю застосування ядерної зброї демонструє лише хибне розуміння та хибну оцінку загроз і ролі путінських викликів.

“Чому, якщо ми будемо визволяти Крим, обов’язково буде ядерна війна і ядерний удар? Чому цього не сталося, коли визволяли Херсон? Чому цього не сталося, коли деокупували Харківщину? – розмірковує Мусієнко.

При цьому експерт наголошує на тому, що звільнення Криму – це питання відвоювання Україною її ж території, яка належить їй, згідно з міжнародним правом та є  визнаною світовою спільнотою. 

“Ми говоримо про свої ж кордони, а не про чужі”, – наголосив Мусієнко.

Він пояснив, що повернення Путіна до ядерного шантажу – це навіть не спроба схилити Україну, адже він розуміє, що зупинити опір українського народу не вдасться. Зараз очільник Кремля намагається вплинути на західну аудиторію, на окремих діячів, експертів та політиків. І у цьому випадку диктатор розуміє, що якийсь шанс залякати в нього зберігається.

Також експерт нагадав, що Путін вже не вперше хапається за ядерні погрози як за рятувальну соломинку, щойно для російських військ погіршується ситуація на фронті. Втім, Мусієнко наголосив, що війна з ядерною державою – це завжди ризик того, що така зброя може бути застосована. Але все ж таки, психологічний пресинг на цю тему – це набагато більш вигідний інструментарій, ніж безпосередній удар, наголосив експерт.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.