Путін скликає у Москві саміт лідерів країн ОДКБ

Путін скликає у Москві саміт лідерів країн ОДКБ

Володимир Путін / фото: Новинарня

Президент Росії Володимир Путін скликає на понеділок засідання лідерів країн ОДКБ. Про це повідомляє державне агентство Білорусі «Белта».

Журналісти говорять про те, що саміт лідерів країн ОДКБ присвячуватиметься 30-річчю з моменту підписання Договору про колективну безпеку. Крім того, збираються відсвяткувати вже 20-ту річницю Організації.

Володимир Путін планує провести засідання у Москві 16 травня. Лідери держав обговорюватимуть між собою різні актуальні питання щодо того, яка на сьогоднішній день спостерігається обстановка не лише у регіоні, а й у всьому світі. Додатково обговорюватимуться заходи реагування на загрози та виклики з боку “ворогів”.

Державне агентство Білорусі наголошує на тому, що Володимир Путін та білоруський президент Олександр Лукашенко збираються провести у найближчому майбутньому двосторонні переговори. Основними питаннями, які на них будуть розглянуті, це розвиток подальшої кооперації, проведення спільної роботи над заміщенням імпортної продукції, яка перестала поставлятися до країн через накладені західними країнами санкції.

До Москви на саміт збираються приїхати Касим-Жомарт Токаєв (президент Казахстану), глави Таджикистану, Киргизстану, Нікол Пашинян (прем’єр-міністр Вірменії). Про те, що планується проведення саміту, стало відомо від прес-секретаря Путіна Дмитра Пєскова. Додатково глави держав мають намір провести спілкування у форматі «робочий сніданок». Після саміту відбудеться брифінг, у якому візьмуть участь генеральний секретар Станіслав Зась, а також прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.