Путін приховує великі втрати російської армії під Вугледаром

Путін приховує великі втрати російської армії під Вугледаром

Володимир Путін / фото: DW

Путін продовжує публічно підтримувати Міноборони Росії, незважаючи на катастрофічні втрати російських військ, яких вони зазнали в районі Вугледара на Донеччині. Ймовірно, це може свідчити про те, що кремлівський диктатор планує посилити наступ найближчим часом.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Кремль вирішив не зупиняти свій так званий “великий наступ” на сході України, незважаючи на шалені втрати російської армії, зокрема, поблизу Вугледара. Навпаки, Путін публічно заявив, що російська «морська піхота зараз працює як треба» і що Тихоокеанський та Північний флоти «героїчно борються». Так високо Путін оцінив власне військо у коментарі державної телепередачі, що була записана ще 9 лютого, а вийшла в ефір лише 12-го.

Фахівці ISW припускають, що Путін може навмисне нахвалювати своє військо, зокрема, Тихоокеанський і Північний флоти, які зазнають величезних втрат під Вугледаром. Та ж “елітна” 155-та бригада морської піхоти Тихоокеанського флоту, яка на початку нараховувала приблизно п’ять тисяч піхотинців, вже майже вщент розгромлена силами ЗСУ.

Акцентується увага, що Міноборони Росії зберігало мовчання щодо втрат Росії у Вугледарі, а вищезазначений коментар Путіна слідує за заявою міністра оборони Росії Сергія Шойгу від 7 лютого про те, що російські війська успішно розвивають наступ у Вугледарі.

“Путін, ймовірно, навмисне прикрашає надто оптимістичний опис Вугледарського фронту, наданий російським Міноборони, щоб підтримати версію про неминучий і масштабний наступ Росії в Донецькій області”, – зауважили аналітики.

Водночас, коментар Путіна може також свідчити про намір посилити наступ на Вугледар більш мобілізованими силами або за рахунок повторного введення в цей район частин Північного флоту, що залишилися. Для Путіна це чи не єдина можливість хоч якось відволікати росіян від поразки армії РФ на інших критичних ділянках фронту.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.