Путін хоче перекласти вину за невдачі у війні — аналітики

Путін хоче перекласти вину за невдачі у війні — аналітики

Путін / фото: 24 канал

Масштабні втрати ПВК Вагнер, повідомлення про поганий моральний стан бійців Пригожина та їх військові злочини використовуються Путіним для відвернення уваги населення від подібних чи ще гірших проблем у російських збройних силах. Ймовірно тому, очільник Кремля може перекласти вину за провали у війні на главу ПВК Вагнер.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Зазначається, що Путін і Міноборони Росії можуть використати Пригожина як цапа-відбувайла за дорогий і поки не результативний наступ на Бахмут, відразу після кульмінації наступу. 

“Більшість російського та західного висвітлення боїв за Бахмут зосереджена в основному на великих втратах “вагнерівців”, що дозволяє Міноборони РФ приховати або применшити інші втрати російських сил”, – йдеться у звіті.

Пов’язані з Кремлем мілблогери нещодавно влаштували інтерв’ю з Пригожиним, яке викрило численні суперечки щодо неефективного та жорстокого поводження з вагнерівськими каторжниками. Ймовірно, у такий спосіб кремлівські посіпаки намагалися створити в російському інформаційному просторі умови для дискредитації Вагнера.

Аналітики припускають, що Пригожин навряд чи поверне собі прихильність Путіна так само, як і в період з травня по жовтень 2022 року. Неназвані кремлівські чиновники заявили, що Путін все більше звужує своє найближче оточення і навряд чи знову запропонує ті переваги, які колись мав Пригожин. Водночас Міноборони Росії, очевидно, як і раніше користується прихильністю Путіна, попри руйнівні військові невдачі під Вугледаром на початку лютого.

“Падіння Пригожина, найімовірніше, налякає інших кремлівських чиновників, таких як голова Чечні Рамзан Кадиров, і змусить їх стримати свої амбіції, щоб уникнути долі Пригожина”, – зазначається у звіті. 

В ISW пояснюють, що Пригожин заслуговує на погану репутацію через ставлення до своїх сил як до гарматного м’яса, а його публічні благання про боєприпаси навряд чи зроблять службу в рядах “вагнерівців” привабливою для новобранців.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.