ПУE: Правила улаштування електроустановок

ПУE: Правила улаштування електроустановок

ПУЕ (Правила улаштування електроустановок) — це основний нормативний технічний документ, яким користуються інженери-проектувальники при створенні електроустановок усіх модифікацій та типів. Якщо говорити простими словами, то ПУЕ — це правила, в яких описані електричні пристрої та принципи їх побудови, а також описуються основні вимоги окремих систем, вузлів, елементів та комунікацій енергосистеми.

Потрібно пам’ятати, що ПУЕ поширюються на електроустановки, що знову споруджуються та реконструюються, постійного та змінного струму напругою до 750 кВ, у тому числі на спеціальні електроустановки.

ПУЕ існує вже понад 65 років. Його видання постійно доповнюються та переглядаються до сьогодні, тому що йде постійний розвиток технологій та техніки, що вимагає до себе більш підвищених вимог електробезпеки та надійності електроустановок.

Варто розуміти, що під електроустановкою розуміється будь-який пристрій, який виготовляє, трансформує, передає чи споживає електроенергію.

Документ визначає вимоги до:

  • монтажу електропроводки;
  • заземлення;
  • кабельним лініям;
  • захисній автоматиці;
  • пристроям для розподілу електроенергії;
  • освітленню.

Область застосування ПУЕ поширюється на всі сфери, проектування, будівництво та експлуатацію будівель та споруд, в яких є електрика. У сучасних умовах – це всі споруди. Всі розділи, що діють, розроблені для безпечного монтажу електропроводки, розподільчих пристроїв та іншого.

Заходи безпеки

Коли йдеться про діючі електроустановки, обов’язково потрібно замислитись про безпеку. Є кілька факторів, які потрібно враховувати. Уважно дотримуйтесь правил, щоб надалі не виникло жодних надзвичайних ситуацій.

Насамперед необхідно ретельно проводити установку, належну увагу приділяти заземленню, а також намагатися опрацювати ізоляцію. Необхідно проводити регулярні електровимірювання електроустановок, а також загальні випробування електроустановок. Основне їхнє завдання – аналіз системи, щоб ніде не було порушень. Також важливо проводити тренування у разі аварійної ситуації. На видному місці необхідно розташувати плани евакуації у разі пожежі.

Якщо приділити цим моментам достатньо часу та сил, то надалі ймовірність неприємних наслідків буде зведена до мінімуму. Більш детально з ПУЕ Ви можете ознайомитись на сайті https://enext.ua/uk/press/articles/PUE-2021-Razdel-pervyy-Pravila-ustroystva-elektroustanovok/

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.